Bolu Merkez İlçe yönetimi görevden alındı

Cumhuriyet Halk si () Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ve yönetimini görevden aldı.

Giriş Tarihi: 13.11.2015 15:27 Güncelleme Tarihi: 13.11.2015 18:21
CHP Bolu Merkez İlçe yönetimi görevden alındı
Bolu İl Başkanı Kasım Karsu, nin merkez ilçe başkanı ve yönetim kurulunu görevden aldığını açıkladı.

KAYYUM ATADILAR

Delege seçimleri nedeniyle Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ile yönetimini görevden alarak yerine bir atadıklarını belirtti.

CHP'DE TAHT KAVGASI ÇANKAYA'DA BAŞLADI

"Yıkılmaz ile yönetiminin delege seçimlerinde masa başında manipülasyon yaptıklarını tespit ettik" diyen Karsu, şu bilgileri verdi:

MASA BAŞINDA MANİPÜLASYON YAPILDI

"Delege seçimlerinde masa başında manipülasyon yaparak genel başkanı ve partiyi küçük düşürdüler. Yönetimin yerine yeni bir kayyum atadık. Kayyum seçim sürecini devam ettirecek. Yeniden bir seçim takvimi belirlenecek. Yeniden bizim kontrolümüzde demokratik bir seçim olacak."

23 Kasım'da merkez ilçe kongresini yapacaklarını ifade eden Karsu, atanan kayyum çalışmasına göre, bu tarihin ertelenebileceğini kaydetti.

GÖREVDEN ALINAN YIKILMAZ KONUŞTU

"İlçe yönetim kurulu olarak masamızın üzerinde il başkanlığı tarafından bize hitaben yazılmış bir yazı ile karşılaştık. Yazıda il yönetiminin tüzüğün 43'üncü maddesinin B ve C fıkralarına göre herhangi bir belge, bilgi ve delile dayandırmadan ilçe yönetiminin ve benim görevden alındığım ve yerimize kayyum ataması yapıldığını öğrendik."

Bu kararın, tamamen hukuksuz, temelsiz, tüzüğe aykırı ve acemilik kokan bir yazı olduğunu ileri süren Yıkılmaz, "Normal şartlarda bu tür şeylerin tebliğ edilerek verilmesi lazım ancak son derece amiyane bir davranış var. İlçe yönetiminin masasına bırakılmış, gidilmiş. İl yöneticisi arkadaşlarla görüşme imkanımız olmadı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Bolu Merkez İlçe yönetimi görevden alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN