Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ülke ülke gezip şikâyet ediyorlar'

Başbakan Davutoğlu: Biz Türkiye'yi ileriye götürmeye çabalarken, birileri tezlerimizi çürütmekle meşgul. Muhalefet hükümeti milletimize eleştirmektense, muhalif olduğumuz ülkelerin başkentlerinde eleştiriyor

Giriş Tarihi: 26.12.2015
'Ülke ülke gezip şikâyet ediyorlar'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün İstanbul'da Çırağan Palace Kempinski'nde düzenlenen Türkiye Markası Lansmanı'nda konuştu. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

BİRİLERİ ŞİKAYET EDİYOR:
Bizler, sizler, aydınlarımız, işadamlarımız, bütün vatandaşlarımız, Türkiye'yi daha ileriye götürme derdinde olanlar bu çabaları sergilerken birileri ise ülke ülke gezip Türkiye'yi şikayet etmek, Türkiye'nin tezlerini çürütmekle meşgul. Bakınız, Türkiye'yi tanıtmak için ne kadar büyük gayret sarf ediyoruz. Ama maalesef son günlerde Türkiye'yi yurtdışında olumsuz bir imajla tanıtabilmek için siyasi partilerden gelen talihsiz açıklamalar ve tavırlar görüyoruz. Daha önce CHP, iyi ilişkiler sürdürdüğümüz dönemde Suriye ve Mısır'ı hatırlamazken kendi halklarının demokratik haklarına saygı göstermedikleri için ilişkilerimiz bozulduğunda bu ülke yönetimlerine heyetler gönderip, dayanışma gösterilerinde bulunmuştu.

"DEMİRTAŞ PUTİN'E SAZ ÇALMAYA MI GİTTİ?"

HDP RUSYA İLE DAYANIŞMA GÖSTERDİ:
Şimdi de HDP, uçak krizinden sonra vakit kaybetmeksizin Rusya'yla dayanışma göstermeye gitti ve Moskova'dan bizi eleştirme cüretine kalkıştı. Rusya'nın tezlerini haklı bulduğunu, Türkiye'nin kendi egemenlik hakkının gereğini yerine getirmekle yanlış yaptığını söyledi. Muhalefetimiz maalesef hükümetin politikalarını milletimize eleştirmektense gidip muhalif olduğumuz ülkelerin başkentlerinde eleştiriyorlar. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, hava sahamızı, kara sınırlarımızı korumak bizim en tabii hakkımız ve en asli görevimizdir. Hiçbir taviz vermeden bunu yapmakta da kararlıyız.

MİLLET GEREĞİNİ YAPAR:
Türkiye'nin itibarını koruyacağız. Ülkemizi bütün dünyada hak ettiği tanıtım kampanyası çerçevesinde bilinir kılacağız. Millet bütün bu olup bitenleri en ince ayrıntısına kadar görüyor. Zamanı geldiğinde de gereğini yerine getirmekte tereddüt etmez. 1 Kasım seçimlerinde bu görüldü.

CUMA NAMAZINI ÜNİVERSİTEDE KILDI

Başbakan Davutoğlu, cuma namazını İstanbul Üsküdar Altunizade'deki Şehir Üniversitesi Kampusu'nda kıldı. Davutoğlu'nun burayı tercih etme nedeninin ODTÜ'deki namaz kavgasına tepki olduğu öğrenildi.

BİLİM İNSANLARINA ÇAĞRI
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Yurtdışındaki Türk Bilim İnsanları 3. Kurultayı'na katılan Türk bilim insanlarıyla Dolmabahçe Ofisi'nde yemekte bir araya geldi. Davutoğlu, bilim insanlarına önemli bir çağrıda bulunarak, "Sizin bilgi ve tecrübenizi Türkiye'ye aktaracağınız her faaliyette yanınızdayız" dedi. Davutoğlu şöyle devam etti:
Siyasi makamda olan devlet adamları için öncelikli şart, bulundukları ülkeyi ve şehri bilim adamları için cazibe merkezi kılmaktır. Ne kadar büyük ordulara sahip olursak olalım, ne kadar güçlü ekonomimiz olursa olsun, arkasında entelektüel bir zihni arka plan yoksa hiçbir devlet baki olamaz.
Huzurumuzda el pençe duracak bilim adamı istemiyoruz. Yine bir meslektaş olarak söylüyorum. Ne şart olursa olsun ben hiç kimsenin önünde el pençe durmadım, fikrimi teslim etmedim, sizlerin de teslim etmesini beklemeyiz.
Türkiye'de fikir özgürlüğü mutlak anlamda hayata geçirilecektir. Bunun siyasi sorumluluğu bizim üzerimizdedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ülke ülke gezip şikâyet ediyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN