ifade verdi

Erdoğan'ın başdanışmanı 'ın, yazdığı bir köşe yazısında kendisine ettiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu gazetesi yazarı Özkök'ün ta ifadesi alındı.

Giriş Tarihi: 30.12.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 30.12.2015 12:31
Ertuğrul Özkök ifade verdi

, avukatıyla 'ne geldi.Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar'a ifade veren Özkök, ile ilgili "haklı olduğu konularda" yazdığı yazıdan sonra da yazılarının bulunduğunu belirtti.

Varank'ı savunan yazılarının da olduğunu ifade eden Özkök, ''Bu yazı dünya ve Türk basınında da çok sık yöntem olarak kullanılan mizahi tarzda küçük bir eleştiri yapmak, biraz da ortamı yumuşatmak için yazılan bir yazıdır. Çok daha ağır şekilde benim hakkımda da yazılmaktadır. Ben bunları basın özgürlüğü çerçevesinde değerlendirdiğimden yazıyı yazan kişiler hakkında şikayetçi olmadım'' diye konuştu.

Özkök, müştekiye yönelik veya iftira tarzında bir suç kastının bulunmadığını savunarak, bu nedenle hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmesini talep etti.

Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Mustafa Varank, gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök hakkında, 16 Ekim 2015'te gazetenin 19. sayfasında yer alan ''Kuran Dersine Giren Yüzdesi Kaç'' başlıklı yazısında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul Özkök ifade verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN