Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 2.1.2016 15:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan,Hilye ve Tesbih Müzesi'nin açılışını yaptı

Erdoğan, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce restore edilen Fatih'teki Siyavuşpaşa Medresesi'nin mekan olarak kullanıldığı İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı 'nin ını gerçekleştirdi.

Erdoğan, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce restore edilen Fatih'teki Siyavuşpaşa Medresesi'nin mekan olarak kullanıldığı İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı 'nin törenine katıldı.

Açılışta konuşan Erdoğan, İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı Başkanı Mehmet Çebi ile müzenin hazırlanmasına katkıda bulunanlara ve müzede eserleri yer alan sanatçılara teşekkür etti.

Müzenin hilye-i şerif ve tesbih noktasında önemine işaret eden Erdoğan, müzenin, gerek tarihi bugüne taşıma gerek bundan sonra tarihselliği sergileme adına önemli işlev göreceğini anlattı.

Siyavuşpaşa Medresesi'ni restore ederek bu adımı atmanın gurur vesilesi olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu başarıların artarak devamını, ülkemize yayılmasını özellikle temenni ediyorum" dedi.

Erdoğan, daha sonra kurdele keserek, İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı Hilye ve Tesbih Müzesi'nin açılışını yaptı.

Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu da katıldı.

Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler, müzeyi gezdi. Bu sırada İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı Başkanı Mehmet Çebi, Erdoğan ve diğer katılımcılara, müze hakkında bilgi verdi.

Mehmet Çebi, Cumhurbaşkanı 'a, günün anısına tesbih hediye etti.

Bu arada müzenin sokağında toplanan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan da makam aracından inerek, vatandaşların yanına gitti. Çocuklara oyuncak hediye eden Erdoğan, vatandaşlarla da selamlaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan,Hilye ve Tesbih Müzesi'nin açılışını yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN