Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'na ten 2 kişiye

'de sosyal paylaşım sitesinde yazdıkları yazı ve paylaştıkları fotoğraflarla 'na ' suçundan aynı mahkemede ayrı ayrı yargılanan Muhlis A., 1 yıl 2 ay 15 gün, Hatice F. ise 1 yıl 1 ay 10 gün na çarptırıldı. Mahkeme, sanıkların cezalarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Giriş Tarihi: 22.1.2016 16:09 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 16:12
Cumhurbaşkanı'na hakaretten 2 kişiye hapis cezası

54 yaşındaki Muhlis A., iddiaya göre geçen yıl 15 Nisan'da sayfasında, Recep Tayyip Erdoğan ve eşinin fotoğraflarının yanında iddiaya göre içeren yazılar, video ve karikatürler paylaştı. Cumhuriyet Savcısı hakkında 4,5 yıla kadar istemiyle yargılanması için dava açtı.

4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan son duruşmaya tutuksuz sanık Muhlis A., avukatıyla katıldı. Suçlamayı kabul etmeyen Muhlis A., "İddianamede belirtilen görüntüleri başka sitelerden sadece indirdim. Hakaret kastım yoktu" dedi. Sanığın avukatı da müvekkilinin eyleminin sert eleşti şeklinde olduğu, siyasilerin sert, kaba ve mizahi paylaşımlara katlanması gerektiğini, beraaatini talep etti.

4'üncü Asliye Ceza Hakimi Mehmet Ayan, deliler ve bilirkişi raporuna göre Cumhurbaşkanı'na zincirleme hakaret suçunun işlendiğini, belirtip, sanık Muhlis A'yı 1 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına carptırıp, ardından da hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Facebook sosyal paylaşım sitesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, hakaret içeren yazılar yazıp paylaştığı iddiasıyla aynı mahkemede aynı suçtan açılan davada tutuksuz yargılanan Hatice F. de önce 1 yıl 10 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı, ardından hükmün açıklanması geri bıkakıldı. Sanıklar yasa gereği beş yıl içinde aynı suçu işlerse yeni cezasıyla birlikte bu cezaları da çekecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'na hakaretten 2 kişiye hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN