Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan 20 yıl sonra bir ilk

, 31 Ocak - 4 Şubat 2016 tarihleri arasında Güney Amerika ülkelerinden , ve 'a resmi ziyaretler gerçekleştirecek. Erdoğan'ın Şili ziyareti, 9. Cumhurbaşkanı Merhum 'in 1995 yılında gerçekleştirdiği ziyaretin ardından, bu ülkeye Cumhurbaşkanı seviyesinde gerçekleştirilen ikinci ziyaret olacak.

Giriş Tarihi: 27.1.2016 11:33 Güncelleme Tarihi: 27.1.2016 11:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 20 yıl sonra bir ilk

programı çerçevesinde Erdoğan, 31 Ocak- 2 Şubat'ta 'yi, 2-3 Şubat'ta 'yu, 3-4 Şubat tarihinde ise 'u ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, diplomatik ilişkilerin tesisinin 90. yıldönümüne tekabül eden Şili ziyareti, 9. Cumhurbaşkanı merhum 'in 1995 yılında gerçekleştirdiği ziyaretin ardından, bu ülkeye Cumhurbaşkanı seviyesinde gerçekleştirilen ikinci ziyaret olacak.

Peru ve Ekvator ziyaretleri ise Cumhurbaşkanı düzeyinde Türkiye'den yapılan ilk ziyaretler olacak. Ziyaretler sırasında gerçekleştirilecek görüşmelerde, ikili siyasi ve ekonomik hususların yanısıra bölgesel ve uluslararası konular da ele alınacak. Programı çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş forumu toplantılarında işadamlarına hitap edecek. Ayrıca çeşitli alanlarda ikili anlaşmaların imzalanması da öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10-13 Şubat 2015 tarihlerinde, 20 yıl aradan sonra gerçekleştireceği Latin Amerika turunun ardından bölgeye ikinci bir ziyarette bulunmaları, Latin Amerika'ya atfedilen önemin ve bu ülkelerle ilişkilerin ulaştığı seviyenin bir göstergesi niteliğinde olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 20 yıl sonra bir ilk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN