Skandal iddiayı doğruladı, ancak isim vermedi

Giriş Tarihi: 29.1.2016 10:59 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 11:28
Skandal iddiayı doğruladı, ancak isim vermedi

Atatürk fotoğrafının indirildiği iddiasını araştıran heyet Nazlıaka ile görüştü. Nazlıaka olayı doğruladığı ancak bilgi vermedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı basın yayın kuruluşlarında partiye mensup bir milletvekilinin Meclis'teki odasında asılı Atatürk fotoğrafını indirdiği iddialarının üzerine Bartın Milletvekili Muhammed Rıza Yalçınkaya, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'dan oluşan muhakkik heyeti görevlendirdi.

"CHP'DE KADRO DEĞİŞİYOR AMA KAFA AYNI"


İDDİANIN SAHİBİ NAZLIAKA

Heyet, İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce'yle görüştü.

Heyetin görüştüğü milletvekilleri, iddiaların sahibi olarak Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'yı işaret etti. Heyet, son alarak Nazlıaka ile görüştü. Nazlıaka olayı doğruladığı ancak vekilin kim olduğuna ilişkin bilgi vermedi.

CHP'DE ATATÜRK POLEMİĞİ BÜYÜYOR


SALI GÜNÜ SONUÇ ALINIR

Heyet görüşüne başvurduğu milletvekillerinin ifadelerine yer verdiği raporunu bugün Meclis Grup Yönetimi'ne sunacak. Konuyla ilgili nihai kararı ise grup yönetimi verecek.

Grup iç yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince disiplin soruşturmasını gerektiren bir durum varsa ilgili kişiler hakkında disiplin süreci başlatılacak. Grup Başkanvekili Özgür Özel, en geç salı günü bir sonuç alınmış olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Skandal iddiayı doğruladı, ancak isim vermedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN