Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"HDP'liler PKK'nın uşaklığını yapıyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'li vekillerin açlık greviyle ilgili konuştu: Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Adeta terör örgütünün taşeronu gibi hareket ediyorlar. Görüşme için Leyla Zana'nın önce yeminini yapması lazım

Giriş Tarihi: 30.1.2016
HDP'liler PKK'nın uşaklığını yapıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün cuma namazını İstanbul Beşiktaş'taki Ertuğrul Tekke Camisi'nde kıldı. Erdoğan cami çıkışında gazetecilerin soruları üzerine gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları şöyle:

Erdoğan: Bunların hepsi yalan


BUNLARIN HEPSİ YALAN: (Cizre'de yaralılar bulunan eve ambulansların ulaşamaması iddiası) Bunların hepsi yalan. Bir defa orada sürekli olarak ambulans var. Ama güvensiz bölgeye ambulansların girmesi söz konusu değil. 'Yaralını al, ambulansların olduğu bölgeye getir' deniyor, ama yapmıyorlar. Hatta Meclis'te bile telefonla konferans yapmaya çalıştılar. İşin bu boyutları tamamen ideolojiktir. Ve bu ideolojik yaklaşım da o ambulansları ateş menziline sokup, şoförü, doktoru, hemşireyi ölümle karsı karsıya bırakmaktır. 600 ile 1000 metre arasında bir mesafede onlara bu anonslar yapılıyor. Ateş menziline ambulansları sokup orada ambulanslara karşı kendilerine göre orada bir üstünlük temin etmek, dertleri bu. Arkadaşlar gerekli tedbiri almak durumunda. İşin aslı bu.

AMBULANS YALANI, ÖRGÜT PROPAGANDASI

HDP'LİLERİN AÇLIK GREVİ:
Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi de, şunu da, bunu da yapabilirler. Bunların yeri parlamentodur. Bunların gelmesi gereken yer parlamento. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Orada adeta taşeronu gibi hareket ediyorlar. Sen niye parlamentoda değilsin de oradasın? Ne işin var senin orada? Parlamentoda durmuyorlar, sürekli olarak o çatışma bölgesine gidip yok "Açlık grevi yapacağız" diyorlar. Birileri açlık grevi yapıyor, eş başkanlar da bakıyorsun sağda solda gayet güzel tatil geçiriyorlar. Bunların hepsi belgelenmiş şeyler. Büyükada'da aynı şekilde bisikletle şu anda tatilde olanları da var. Bunların hangisi ne yapıyor belli değil. Yani bu oyuna artık medya olarak gelmememiz lazım. Tam aksine milletimizi uyarmamız lazım.

HDP'Lİ EŞBAŞKANLAR YUNANİSTAN'A KAÇTI

BEKA MÜCADELESİ:
Mehmetçiklerimizin, tüm güvenlik güçlerimizin verdiği mücadele aslında vatanımızın, milletimizin bekası mücadelesidir. Bu mücadeleden bizim taviz vermemiz mümkün değil. Yani Cizre, Sur, Silopi tertemiz hale gelinceye kadar... Temizlikten sonra da kentsel dönüşüm, değişim süreci başlayacak. 6 bin kadar aileye zaten şu anda hükümetimiz kira kararını almıştır. Devletimiz burada tüm imkanlarıyla seferberdir. Hükümetimiz hangi bakana hangi görev düşüyor, tasnifini yapmıştır.

ÖNCE YEMİN ETSİN: Leyla Zana'nın önce yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra böyle bir kabul söz konusu olamaz. Ancak geçenlerde yanındaki danışmanı ya da özel kalemi, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var. Eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok. (bu başlıklar nelerdir?) Terörist başıyla alakalı vesaire. Şu anda dünyanın hiçbir yerinde böyle bir terörist başını bu şartlarda yaşaması diye birşey söz konusu değil. Terörist başının İmralı'daki yaşam koşulları dünyada kimseye verilmemiştir.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ VAR

"(Başkanlık sisteminin halka anlatılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı iddia edilen halk buluşmaları) Bu görev sadece benim şahsi, kişisel meselem değil. Bu konuyla ilgili süreç içinde yer alan arkadaşlarımız, akademisyenlerimiz, medya mensuplarımız var. Bu konuda birçok sözü olan STK'larımız var. Hepsi, halkımıza anlatıp alt yapı oluşturmak için ülkemizin değişik bölgelerinde paneller, konferanslar, sempozyumlar düzenliyor. Dünyada başkanlık sistemlerinin uygulamalarını kitapçıklarla anlatacağız. Bunları ortaya koymak suretiyle temenni ediyorum ki çok kısa bir zaman içeresinde bir ortak akıl oluşacaktır. Şu anda yapılan kamuoyu araştırmalarına baktığımız zaman yüzde 55-60 arasında bir talep söz konusu. Ben bunun çok daha artacağına inanıyorum. Çünkü buna ihtiyacımız var."

'MUHALİFLER ÖNCE ATEŞKES İSTİYOR'

"Cenevre görüşmeleriyle alakalı başlama noktasında 29'u gibi bir tarih kullanıldı. Sonra tekrar başlanmış gibi görünüyor. Böyle kesintiler oluyor. Bildiğiniz gibi son ayda ılımlı muhalifler katılmama kararı verdi. Kararın arkasında yatan gerçek, maalesef verilen bazı sözlerin yerine getirilmeyişi. Özellikle de Rusya'nın muhalif bölgeleri bombalaması. Yani burada bir ateşkesin sağlanmaması halinde, bir katılım içinde bulunmaları cephede olanlara ihanet oluşturmakta. Onlar da "Önce süratle ateşkesin sağlanması lazım ki biz de bu görüşmelere katılmış olalım." Bundan dolayı orada böyle bir kesinti söz konusu. Cenevre görüşmelerinin sağlıklı bir neticeye ulaşmasını temenni ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"HDP'liler PKK'nın uşaklığını yapıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN