Davutoğlu'nun Riyad heyetinde bir ilk!

Başbakan Davutoğlu, Genel Kurmay Başkanı Akar’ın da Riyad heyetinde yer alması ile ilgili ''Bu doğal kabul edilmesi gereken bir husus'' dedi.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 08:40 Güncelleme Tarihi: 1.2.2016 10:15
Davutoğlu'nun Riyad heyetinde bir ilk!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Suudi Arabistan seyhatinde bir ilk yaşandı. İlk defa Genel Kurmay Başkanı da bir yurtdışı seyahatinde yer aldı.Başbakan Davutoğlu heyette yer alan gazetecilerin de ilgisini çeken bu detayla ilgili şunları söyledi;

(Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Riyad heyetinde yer alması) Bu doğal kabul edilmesi gereken bir husus. Böyle şeylere Genelkurmay Başkanımız katılmıyor. Cumhurbaşkanımızın son ziyaretinde, Suudi Arabistan ile yüksek düzeyli stratejik işbirliği konseyi mekanizması kurulmasına karar verildi. Yoğun bir savunma sanayi işbirliği var.. O nedenle Genelkurmay Başkanımızın olmasını istedim. Daha önce bu kararı aldık. Kasım ayı gibiydi. Bundan sonra da Genelkurmay Başkanımız bu tür toplantılara katılacak. Bunu olağanüstü bir gelişme olarak görmemek lazım.DEVLETTE UYUMLU ÇALIŞMA:

Devletin üst kademesinde uyumlu bir çalışma ortamı yaşanıyor, bu aşağıya da yansıyor. İlk defa asker ve polis bu şekilde ortak bir operasyon yaptı ve kimse kimseden bir şey saklamadı. Şu anda mükemmel bir uyum söz konusu. Devletin güvenlik birimleri arasındaki iş birliği çok başarı olarak yürüyor. İstihbarat işbirliği mükemmel. Operasyon işbirliği mükemmel. Bu nasıl oluyor. Süreçleri birlikte yürütmekle oluyor. Genelkurmay Başkanımız benim yaptığımız görüşmelere muttali olup fiilen aldığımız kararları gördüğünde bunun alana yansıması çok daha farklı oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'nun Riyad heyetinde bir ilk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN