Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Skandal savunma

, kırmızı fuları takıp Gezi provokasyonuna katıldı. Hakkında dava açıldı. Ancak o teröristbaşı 'ın asistanı olmak için Kandil'e kaçtı. Dün ise duruşması vardı. Gönüllü avukatı "Kendisi Kandil'de olduğu için vekalet veremedi" şeklinde bir savunma yaptı!

Giriş Tarihi: 10.2.2016 06:53 Güncelleme Tarihi: 10.2.2016 08:18
Skandal savunma
Antalya'da, Gezi Parkı eylemlerine katıldı. Ağaçları bahane ederek ortalığı yakıp yıkan vandallara destek çıktı. Ardından 'in 'teki 5N1K programına çıktı. "Cici kız" olarak anlatıldı. Hakkında dava açıldı. 2 Ekim 2013 günü tutuklandı. 4 ay 6 gün tutuklu kaldıktan sonra 6 Şubat 2014 tarihinde yurt dışı yasağı ve her hafta polis merkezine imza verme koşuluyla serbest bırakıldı. Ancak o yasa dışı yollardan yurt dışına çıkarak Kandil'e ulaştı. Kanlı terör örgütüne katıldı. Üstelik teröristbaşı 'ın sözde asistanı olduğu açıklandı. İşte dün "kırmızı fularlı kız" olarak tanınan 'in Antalya'da duruşması vardı.

HÜRRİYET'E DAVA CNN TÜRK'E SORUŞTURMA

FULARI VERİLMEDİ

Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme heyeti, aralarında Karacagil'in de bulunduğu avukat vekaleti olmayan sanıklar için barodan avukat istedi. Ancak, baronun tayin ettiği avukat duruşmaya katılmadı. Bunun üzerine sanık avukatlarından Hakan Evcin, bugüne kadar vekaleti olmadan Ayşe Deniz Karacagil'in avukatlığını kendisinin yaptığını açıkladı. Evcin, "Müvekkilim Kandil'de olduğu için vekaletname verecek durumda değil" şeklinde skandal ifadeler kullandı. Üstüne üstlük halen adli emanette tutulan Ayşe Deniz Karacagil'in kırmızı fularını da istedi. Sanık avukatlarından Münip Ermiş de vekaletname olmadan da sanıkların avukatlığının yapılabileceğini söyledi. Mahkeme heyeti, kırmızı fuların iadesi için yapılan istemi 7'nci kez reddedip duruşmayı erteledi.

Kırmızı fularlı Ayşe, teröristbaşı Karayılan'ın asistanı oldu

Karacagil'in annesi Nuray Erçağan'ın, Kandil'e giderek terör örgütü PKK'ya katılan kızını ziyaret ettiği ortaya çıktı. Bu arada Nuray Erçağan, seçimlerde HDP'nin vekil adaylarından biriydi...

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Skandal savunma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN