İran ve İsrail'e de bulundu

Giriş Tarihi: 20.3.2016 21:35 Güncelleme Tarihi: 20.3.2016 22:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan İran ve İsrail'e taziyede bulundu

Recep Tayyip , İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında hayatlarını kaybeden İsrailli ve İranlı vatandaşlardan dolayı iki ülkeye de lerini iletti.

Cumhurbaşkanı, Aziz Kardeşim,

İstanbul'da 19 Mart günü meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında bir ve yaralananlar arasında üç İran vatandaşı olduğunu derin üzüntüyle öğrendim.

Hiçbir ayrım gözetmeden masum insanları hedef alan bu alçak saldırı bize bir kez daha, uluslararası toplumun tam dayanışma ve işbirliğinin terör belasının bertaraf edilmesi için elzem olduğunu göstermiştir. Terörün her türlüsüyle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi ve bu konuda İran'la işbirliğine hazır olduğumuzu bilmenizi isterim.Bu menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşınıza Allah'tan rahmet diler, Zat-ı Devletleri'nin şahsında, ailesi ve yakınları başta olmak üzere dost İran halkına, Milletim ve şahsım adına en içten lerimi iletir, yaralılara acil şifalar temenni ederim.Sayın Cumhurbaşkanı,

Dün İstanbul'da yaşanan alçakca terör saldırısında maalesef 3 İsrail vatandaşının da hayatını kaybettiğini, 10 İsrail vatandaşinin ise yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrendim.

Tüm insanlığı ve temel insani değerleri hedef alan ve insanlığa karşı suç teşkil eden terörizm karşısında, uluslararası toplumun dayanışma ve kararlılık içerisinde müşterek bir mücadele yürütmesi zarureti, dünkü menfur saldırıyla bir kez daha en açık şekilde görülmüştür.

Halkımızın korkuyu hakim kılmayı amaçlayan terör örgütlerinin eylemleri karşısında sergilediği cesaret ve irade bizlere bu mücadelede kuvvet vermektedir.

Ülkemizi ziyaret etmek, kültürümüzü yakından tanımak maksadıyla bulundukları İstanbul'da vuku bulan bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden İsrail vatandaşlarının ailelerine ve İsrail halkına en derin taziye, yaralananlara acil şifa dileklerimi iletmek isterim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan İran ve İsrail'e taziyede bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN