Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Brooking Enstitüsü'nden Cumhuriyet'e yalanlama!

’nin başkenti ’ın en prestijli düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü, FETÖ medyası Cumhuriyet'in haberini yalanladı. Enstitütü, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta Nükleer Güvenlik Zirvesi katılmak için geldikleri sırada Brookings’te konuşma yapmaları için davet edilen liderlerin arasında zaten vardı" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 31.3.2016 09:58
Brooking Enstitüsü'nden Cumhuriyet'e yalanlama!

'nin başkenti 'ın en prestijli düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a rica üzerine davette bulunulduğu ve programında soru alınmayarak kendisine kolay hitap sunulacağı iddialarını yalanladı.

Brookings Enstitüsü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkent Washington'daki ziyaretleri kapsamında yapacağı konuşma öncesinde, Erdoğan'ın konuşmasına "sıcak yaklaşmadığı" ancak kurumun başkanı Strobe Talbott'un Türkiye'den "güçlü bir iş kadınının ricası üzerine" cumhurbaşkanını davete olumlu yanıt verildiği iddialarını kesin bir dille reddetti.

İŞTE CUMHURİYET'İN O YALAN HABERİ!

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Brookings Enstitüsü Medya İlişkileri Sorumlusu Gail Chalef, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı davet etme fikrini önce reddettikleri iddiasının doğru olmadığını belirterek, "Bu iddia kesinlikle doğru değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta Nükleer Güvenlik Zirvesi katılmak için geldikleri sırada Brookings'te konuşma yapmaları için davet edilen liderlerin arasında zaten vardı" dedi.

Chalef, Erdoğan'ın konuşma sırasında soru almayacağı iddialarını da yalanlayarak, Brookings'in daha önceki uygulamalarında olduğu gibi salondaki katılımcılardan soru alacağını ifade etti.

Chalef, "Her zaman yapıldığı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılımcılardan soru alacaktır. Bu, Brookings'in bu tür programlarda uygulaya geldiği bir standarttır" açıklamasında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brooking Enstitüsü'nden Cumhuriyet'e yalanlama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN