Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP kendi anketinde hüsrana uğradı

Her fırsatta terör örgütü PKK'ya olan desteğini esirgemeyen, terörist cenazelerine katılan, taziye çadırları kuran HDP’nin üç ayrı şirkete yaptırdığı anket sonuçlarına göre oylarında erime var.

Giriş Tarihi: 9.4.2016 10:17 Güncelleme Tarihi: 9.4.2016 10:29
HDP kendi anketinde hüsrana uğradı

HDP'nin 3 ayrı şirkete yaptırdığı kamuoyu yoklamalarından çarpıcı sonuçlar çıktı. Partinin " Türkiye partisi" hedefi, seçmen tercihlerine göre "bölge partisi"ne dönüşme eğilimine girdi.

DEMİRTAŞ, HDP'NİN OYLARI ARTIYOR DEMİŞTİ

Demirtaş, geçen salı gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında HDP'nin oyları artıyor demişti.

HDP'YE DESTEK VERENLERİN %80'İ DESTEĞİNİ ÇEKTİ

HDP'NİN OYLARI TÜM TÜRKİYE'DE DİBE VURDU

AK Parti oyları yüzde 49-50 aralığında seyrediyor. Ancak her 3 anketin sonuçları değerlendirildiğinde, HDP oyları Doğu'da, Batı'da ve daha önce milletvekili çıkardığı metropollerde düşüş eğilimi gösteriyor.

MHP BARAJ ALTI, CHP OYLARINI KORUYOR

AK Parti'nin oylarını 1 Kasım seçimleri düzeyinde tutmasındaki en önemli etkenlerden birisi seçmeninin, Kürt sorunu konusunda AK Parti'nin seçimlerden sonra da sürdürdüğü "güvenlikçi politikalar"a destek vermesi nedeniyle bu partiye yönelmesi. MHP'yi en yüksek gösteren anket yüzde 11 dolayında görünmesine karşın iki firmanın yaptığı araştırmaya göre "baraj sınırı"nda ya da altında. ise 1 Kasım seçimlerinde yüzde 25 dolayında olan oy oranını koruyor.

KÜRT HALKI HDP'YE İSYAN BAYRAĞI AÇTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP kendi anketinde hüsrana uğradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN