Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Şike Kumpasına delil olan video

Şike kumpasına ilişkin soruşturmanın bir numaralı şüphelisi Fetullah Gülen. FETÖ lideri soruşturmaya delil olan 2000’lerin başında çekilmiş sohbet videosunda örgütün geniş kitlelere yayılması için futbolda etkin olması gerektiğini anlatıyor

Giriş Tarihi: 22.4.2016
İşte Şike Kumpasına delil olan video

Şike kumpasına ilişkin yürütülen ve 45 şüphelinin gözaltına alındığı soruşturmanın bir numaralı şüphelisinin FETÖ lideri Fetullah Gülen olduğu ortaya çıktı. Gülen'i başşüpheli yapan bir video kaydı ile Isparta'daki FETÖ soruşturmasında ele geçirilen ile ilgili not oldu. Gülen'in örgütün kitlerle ulaşabilmek adına futbolda etkin olması gerektiğine ilişkin beyanlarının yer aldığı bir sohbet videosu kaydı delil kabul edildi. 2000'li yıllarda çekildiği belirlenen videoda Gülen, paralel yapının futbolda da olması gerektiğine dikkat çekerek Fenerbahçe'yi kastetmek suretiyle "Alternatif takım da var, onu ele alsak işlesek" diyor.

KALKAVAN'LA SOHBET
Kayıtta Gülen şu ifadeleri kullanıyor: Yok dedi bana İhsan bey Kalkavan dedi, geçen gün konuştuk onunla, "O 'Profesyonel bir sporcu, dedi hocam böyle bir şey yapsak, bir alternatif takım da var" dedi, onu ele alsak işlesek bunu zannediyorum bu işi ileriye götürürüz yani, üç beş sene içinde, Ülker başladı, hani birinci oluyor, olmazsa ikinci oluyor filan, belli bir sahada, biz futbolda yapalım diyor İhsan Bey, inşallah, öyle bir alternatif takım da var, bir, ben de ona dedim bir araştırma yapın bir bakın, cemaat halinde,maliyetine bir bakalım o meselenin, nedir filan, zaten Fetullah Hocanın da bir futbolcu olması kaldı, evet, ben zannediyorum o mevzuda da, çünkü bizim arkadaşlarımızda inanç vardır, yani oyun oynarken, sporda da başarılı olmayı cihatta başarı gibi böyle canını dişlerine takar gerçekleştirirler, yani kalbi duruncaya kadar koşturur orada, çünkü o başarı hem milletin başarısıdır, hem cephenin başarısıdır, o Galatasaray'da büyük başarılar sağlayan 3-5 arkadaşta var, orada yani, bizi tanıyorlar, gelip gidiyorlar, o üstün futbolcular transfer de edilebilir, bunca müessesemiz var bizim, amatörce oynayan çocuklarla, çok iyi fiziki yapıları, müsait çok, arkadaşlar seçilerek, uzmanlarla, kalplerinden adalelerine kadar her şeyi, gözden geçirirsiniz, seçersiniz, takım seçersiniz ki, yarış atı gibi, Allahın izniyle. Kayıtta Fetullah Gülen'in futbol camiasında kitle oluşturmak amaçlı görüşme yaptığı, görüşmelerin sonucu olarak da bir takım belirlendiğiq, bu takımın Fenerbahçe olduğu düşünülüyor.
NAZİF KARAMAN: ŞİKE KUMPASINI 'PARALEL' DÜZENLEDİ

AZİZ YILDIRIM İÇİN NOT DÜŞMÜŞ!
Isparta'daki FETÖ soruşturmasında ele geçirilen Aziz 'ın hedef aldığı el yazması notlar da dosyada delili oldu. Notta, "Aziz Yıldırım tabi ki ehli imanın olduğu yerde hep düşmanlık yaptı. Beşiktaş başkanı da dine yabancı ve kibirli, gururlu birisi. Şikeyi sektör haline getirmişler ekserisi de maalesef hepsi birbiriyle bağlantılıdır" ifadelerinin kullanılması dikkat çekti. Notlarda Aziz Yıldırım ve 2000-2004 arası Beşiktaş başkanlığı yaptığı bilinen Serdar Bilgili'nin üstü kapalı olarak hedef alındığı düşünülüyor.

45 ŞÜPHELİ EMNİYETTE
Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 45 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi. Soruşturma çerçevesinde, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, İstanbul merkezli Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Artvin, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kocaeli, Malatya, Mardin, Muş, Niğde, Siirt, Sivas, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak ve Van'da düzenlediği eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri altında Eyüp Devlet Hastanesi'ne getirildi. Zanlılar, sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından Çevik Kuvvet'e ait minibüslerle Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Soruşturma kapsamında "terör örgütü kurmak", "terör örgütüne üye olmak", "yasadışı dinleme" gibi iddialara yönelik 6'sı tutuklu 64 kişi hakkında işlem başlatılmış, İstanbul merkezli 28 ilde düzenlenen operasyonda 45 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Nazif Karaman: Şike kumpasını 'Paralel' düzenledi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Şike Kumpasına delil olan video
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN