Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'yı endişe sardı

Giriş Tarihi: 10.5.2016 08:59 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 09:13
Avrupa'yı endişe sardı

AB'nin 'ye vize serbestisine karşılık terörle mücadele yasasında değişiklik talep etmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul görmedi.

Avrupa'nın PKK ve türevlerine kucak açmasını eleştiren Erdoğan'ın, sen yoluna ben yoluma tepkisi Avrupa'da endişe yarattı. Akşam gazetesinde yer alan habere göre, Avrupa Birliği'nin 'ye vize serbestisine karşılık olarak terörle mücadele yasasında değişiklik talep etmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul görmedi. Avrupa'nın PKK ve türevlerine kucak açmasını eleştiren Erdoğan, AB'ye "Sen yoluna, ben yoluma" mesajıyla tepki gösterdi.

ALTERNATİF ÇÖZÜMLER GÖRÜŞÜLMEYE BAŞLANDI

Erdoğan'ın bu çıkışının ardından Avrupa'yı geri kabul anlaşmasının iptal olabileceği endişesi sardı. Alman Bild gazetesinde yer alan bir habere göre, Avrupa Birliği liderleri ile imzalanan mülteci anlaşmasının iptal edilme ihtimali karşısında alternatif çözümleri görüşmeye başladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BATI'YA SERT ELEŞTİRİ!

YUNAN ADALARI PLANI

Gazetenin güvenilir kaynaklara dayanarak yayınladığı haberde, ''nin sınırlarını yeniden mültecilerin Avrupa'ya geçişine açması durumunda Yunan adalarında mülteci kayıt merkezleri kurulmasının düşünüldüğü' belirtiliyor. Bir bakanın gazeteye verdiği bilgilere göre, bu durumda mültecilerin kayıtları adalarda yapılacak ve adalara yapılan feribot seferleri kaldırılacak. Mülteciler adalardan ayrılamayacak ve iltica başvurusu reddedilenler ülkelerine geri gönderilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN VİZE AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'yı endişe sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN