Devlet tüm imkanlarıyla lilerin yanında

Valisi Süleyman Tapsız, kente atılan roketler sonucu mağdur olan vatandaşların zararlarına yönelik ödemelerin başladığını belirterek, devletin tüm imkanlarıyla Kilis’in yanında olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 14:53
Devlet tüm imkanlarıyla Kilislilerin yanında

Valisi Süleyman Tapsız, kente atılan roketler sonucu mağdur olan vatandaşların zararlarına yönelik ödemelerin başladığını belirterek, devletin tüm imkanlarıyla Kilis'in yanında olduğunu söyledi.

Vali Tapsız, topraklarından terör örgütü tarafından şehre yönelik düzenlenen saldırılar sonucu hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına başsağlığı, yaralananlara ise geçmiş olsun dileklerini yineledi. Tapsız, '5233 sayılı kanun' kapsamında, vatandaşların can ve mal kayıplarından kaynaklanan zararların giderilmesine yönelik işlemlerin başlatıldığını belirtti. Saldırıların başladığı ilk günden bu güne kadar zarar nedeniyle kendilerine 268 başvurunun olduğunu dile getiren Tapsız, mağduriyeti bulunan Kilislilerin en geç 60 gün içerisinde müracaat etmelerinin gerektiğini hatırlattı.

GENELKURMAY'DAN FLAŞ "KİLİS" AÇIKLAMASI

MÜRACAAT EDENLERLE 7 GÜN İÇİNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANIYOR

Tespit ekiplerinin çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğünü dile getiren Vali Tapsız, "Müracaat edenlerle ilgili tespit komisyonunun 7 gün içerisinde çalışmalarını tamamlamakta ve tespiti müteakip ödemelere ilişkin komisyon kararı alınarak, ödemeler yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın istihkakıyla ilgili mevzuat gereği Türkiye Sigortalar Birliğinden evrak ikmalinden kaynaklanan gecikmeler yaşanmakta, konu ile ilgili süreci hızlandırmaya yönelik Valiliğimizce Bakanlıklar nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır. Vatandaşlarımızın asılsız haber ve söylemlere itibar etmemeleri önem arz etmektedir" dedi Öte yandan bu konuda oluşan yanlış bilgi paylaşımı nedeniyle müracaat etmekte geciken vatandaşları, bu haklarından mahrum kalmamaları konusunda uyaran Vali Tapsız, 60 günlük müracaat süresi dolması durumunda vatandaşların hak mahrumiyeti yaşayacağını, mağdur vatandaşların gördükleri zararın tespiti için tam teşekküllü ekiplerin haftanın her günü çalıştıklarını belirtti.

Tapsız, öte yandan şu ana kadar zarar gören 114 vatandaşımız hakkında komisyonca karar verildiğini, ödeme işlemlerine başlanıldığını kaydederek, önümüzdeki hafta içinde de çalışmaların büyük oranda tamamlanacağını sözlerine ekledi.

KİLİS'TE HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet tüm imkanlarıyla Kilislilerin yanında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN