Türkiye'nin en iyi haber sitesi

komandolar nefes kesti

" komando harekatı"nda komandolar, geçilmesi imkansız sayılabilecek noktaları kullanarak düşmanı hiç beklemediği yerden yok ediyor.

Giriş Tarihi: 16.5.2016 14:56
Kara komandolar nefes kesti

Dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığındaki Komando İhtisas Kursunun ikinci aşaması olan " komando harekatı"nda komandolar, geçilmesi imkansız sayılabilecek noktaları kullanarak düşmanı hiç beklemediği yerden yok ediyor. Komutanlıkta gerçek bir komando olabilmek için çeşitli safhadan geçen tamamı subay ve astsubay olan ve 'nin yanı sıra 18 ülkeden tamamen gönüllülük esasına göre Eğirdir'e gelen kursiyerler, 4 hafta boyunca psikolojik ve fiziksel testlerden geçerek, bu aşamanın ardından daha çetin eğitimlere başladı.

"BEYAZ FIRTINA 2016" TATBİKATI

KARA KOMANDOLARIN TATBİKATI 20 BİN KİLOMETRELİK ALANDA GERÇEKLEŞTİ

Küçük birlik harekatı için uygun arazi yapısında konuşlu Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında taktik ve teknik eğitimlerini tamamlayan, 14 farklı arazi tatbikatı icra ederek cesaret kazanan komandolar, ulaştıkları son seviyenin testi olan ve 2 hafta süren "Kara komando harekatının tatbikat safhası"nı Burdur, Antalya, Konya ve Isparta sınırlarını içine alan 20 bin kilometrekarelik alanda gerçekleştirdi.
40 kilogramlık teçhizatla 600 kilometre

Tatbikatta, düşmanın lojistik üssündeki muhabere tesislerini yok etmek isteyen komandolar, dost bölgede maket arazi modelinde son hazırlıklarını tamamlayarak düşman hatlarına sızdı.

40 KİLOGRAMLIK ÇANTA VE TEÇHİZATLA 600 KİLOMETRE YOL KAT ETTİLER

Sırtlarındaki 40 kilogramlık çanta ve teçhizatları ile safha boyunca yaklaşık 600 kilometre yol kat eden komandolar, yaklaşık 60 metre yükseklikteki uçurumdan kanyona, eğitim aşamasında öğrendikleri ileri dağcılık yöntemiyle indi.

Düşman mühimmatının da olduğu lojistik üssünü yok ederek görevini başarıyla tamamlayan komandolar, sıyrılma harekatı icra ederek düşman topraklarından ayrıldı ve dost hatlara geçerek helikopterlere yuvalarına geri döndü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kara komandolar nefes kesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN