muhalifleri böyle tasfiye edecek

Giriş Tarihi: 17.5.2016 11:21 Güncelleme Tarihi: 17.5.2016 13:32
Devlet Bahçeli muhalifleri böyle tasfiye edecek

Açıklamalar ve harcamaları mercek altına alan genel n, muhalifleri kesin ihraç yoluyla partiden uzaklaştırması bekleniyor.

Genel Başkanı , "Bu bir milat ve keskin bir kırılmanın ilanıdır" diyerek önümüzdeki günlerde muhaliflere karşı alacağı sert kararların işaretini verdi. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da "Bundan sonra gereği yapılacak. Her şeyi yaparız, her şeyi bekleyin" diyerek, çok sert tedbirlerin alınacağı belirtti.

Genel merkez kaynakları, Yargıtay kararı ne olursa olsun bundan sonra bir öneminin olmayacağını kaydediyor. Genel n, muhalifleri kesin ihraç yoluyla partiden hızla uzaklaştırması bekleniyor.

MHP'de beklenen gelişmeler şöyle:

MUHALİFLERİN KESİN İHRAÇ YOLUYLA PARTİDEN UZAKLAŞTIRMASI BEKLENİYOR

-Önce ay sonuna kadar çıkacak Yargıtay kararı beklenecek. Karar genel merkezin lehine de aleyhine de çıksa hızla muhalifler tasfiye edilecek.

ATILAN SLOGANLAR DELİL OLARAK KULLANILACAK

-İhraç için muhaliflerin genel merkez aleyhine sarf ettikleri sözleri ile görüntüleri delil olarak kullanılacak. Esenboğa yolu üzerindeki toplantıda yapılan açıklamalar ve atılan sloganlar da dosyaya eklenecek.

MUHALİFLERİN FİNANS KAYNAKLARI SORGULANACAK

-Bahçeli, muhalif adayların finans kaynaklarını da tasfiye gerekçesi olarak kullanacak. "Panama merkezli tacirler ve okyanus ötesi kaynaklar"ı işaret eden Bahçeli, seçimlerde 2 ilçeye gitmeyen bazı isimlerin şimdi bütün Türkiye'yi dolaşacak kadar finans kaynağına ulaşmasını sorgulayacak. Bu isimlere "Nereden buldunuz?" diye soracak.

OLAĞAN KURULTAY'A KADAR DAYANMAYA ÇALIŞACAKLAR

-Bu tabloda genel merkez, 9 Ekim'de olağan kurultay süreci başlayana kadar dayanmaya çalışacak. İhraçlar ve mahkemelerden çıkacak farklı kararlarla tartışma o tarihe kadar getirilirse, "Olağan kurultay süreci başlamıştır" denilecek.

Devlet Bahçeli muhalifleri böyle tasfiye edecek

MUHALİFLERLE BİRLİKTE HAREKET EDENLER DE TASFİYE EDİLECEK

-Olağan ilçe ve il kongrelerinde de muhaliflerle birlikte hareket edenlerin tasfiyesi gerçekleştirilecek. Böylece 2018 olağan kurultayına gidilecek.HEYETE SUÇ DUYURUSU

Genel merkezin alacağı sert tavra ilişkin ilk somut işaret ise dün geldi. MHP Genel Merkezi'nce, olağanüstü kurultayı toplamakla görevlendirilen "çağrı heyeti" üyeleri Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 217. maddesi uyarınca suç duyurusunda bulunuldu. Türk Ceza Kanunu'nun 217. maddesi, "Halkı kanunlara uymamaya alenen tahrik eden kişi, tahrikin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, 6 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır" hükmünü içeriyor. Genel merkez, muhaliflere desteğini açıklayan Antalya il yönetimini de dün görevden aldı.

Kaynak: Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli muhalifleri böyle tasfiye edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN