Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'nin dünkü Grup Toplantısı'nda, kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle, bir grup CHP'li hakkında suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 11:22 Güncelleme Tarihi: 25.5.2016 16:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın Ankara Asliye Mahkemesine verdiği dava dilekçesinde, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin dünkü Grup Toplantısı'ndaki konuşması sırasında, bir grup CHP'linin alkışlar eşliğinde slogan atarak, Erdoğan'a hakaret ettikleri belirtildi.

"BÜTÜN AK PARTİLİLERİ SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYA DAVET EDİYORUM"

"EMSALİ GÖRÜLMEMİŞ DÜZEYDE SEVİYESİZ VE ARGO BİR SLOGAN

"Şikayet konusu sloganın, TBMM çatısı altında daha önce emsali görülmemiş düzeyde seviyesiz ve argo bir slogan" olduğu vurgulanarak, dilekçede şu ifadelere yer verildi:

"Her türlü terbiyeden yoksun bir güruh var"

"PARTİLİLERİN ATTIĞI SLOGANI, BU MARAZİ HALİN BİR DEVAMI OLARAK DEĞERLENDİRMEK MÜMKÜNDÜR"

"Bununla birlikte esas talihsizlik başta Anamuhalefet Partisi lideri olmak üzere hiçbir parti yetkilisinin bu düzeysiz ve seviyesiz slogana müdahale etmemiş olması ve hatta zımnen onaylamış olmasıdır. Esasında Anamuhalefet Partisi lideri, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakareti alışkanlık haline getirmiş olduğundan grup toplantısında partililerin attığı sloganı, bu marazi halin bir devamı olarak değerlendirmek mümkündür."

'GANDİ' KEMAL'DEN 'KANLI' KEMAL'E

Konuşma görüntülerinden tespit edilecek şüphelilerin attığı sloganın, TCK'nın 299. maddesinde düzenlenen Cumhurbaşkanı'na hakaret suçunun unsurlarını ihtiva ettiği kaydedilerek, bu suçu işleyen kişinin bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırıldığı, suçun alenen işlenmesi halinde ise verilecek cezanın altıda biri oranında artırıldığı anımsatıldı.

CHP GRUBU'NDA UTANÇ VERİCİ SLOGANLAR

"ŞİKAYET KONUSU SLOGANININ KÜFÜR İÇEREN..."

Dilekçede, "Şüphelilerin attığı sloganın düşünce ve ifade hürriyeti çerçevesinde değerlendirilmesinin mümkün olmadığı, şüphelilerin, şikayet konusu sloganının küfür içeren, onur, şeref ve saygınlığı zedeleyici söz ve beyanlar mahiyeti taşıdığı ve hukuken himaye edilemeyeceği" vurgulandı.

Dilekçede, tespit edilecek şüpheliler hakkında atılı suçtan soruşturma yapılarak, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan kamu davası açılması talep edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN