Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zülfü Livaneli, “BM iyiniyet elçiliği”nden istifa etti!

Giriş Tarihi: 26.5.2016 11:58 Güncelleme Tarihi: 26.5.2016 12:02
Zülfü Livaneli, “BM iyiniyet elçiliği”nden istifa etti!

İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi'ne katılmayan UNESCO iyiniyet elçisi Zülfü Livaneli skandal bir açıklama ile görevinden istifa ettiğini açıkladı. Sur ilçesinde HDP’li belediyelerin desteği ile hendekler kazan, tarihi binalara keskin nişancılar yerleştiren, ilçe halkını canlı kalkan olarak kullanan PKK terör örgütünü gizleyen Livaneli, devleti ve güvenlik güçlerini Sur ilçesini yıkmakla suçladı.

1996 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu olan UNESCO'nun iyiniyet elçiliğini yürüten Sanatçı Zülfü Livaneli, PKK'nın Sur'daki katliamını aklayan bir açıklama ile görevinden istifa etti.

SUR'DA PKK'YI DEĞİL DEVLETİ VE KAHRAMAN GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİ SORUMLU TUTTU!

İstanbul'da düzenlenen İnsani zirveye katılmayan UNESCO iyiniyet elçisi Zülfü Livaneli skandal bir açıklama ile görevinden neden istifa ettiğini kamuoyu ile paylaştı. Sur ilçesinde HDP'li belediyelerin desteği ile hendekler kazan, tarihi binalara keskin nişancılar yerleştiren, ilçe halkını canlı kalkan olarak kullanan PKK terör örgütünü gizleyen Livaneli, devleti ve güvenlik güçlerini Sur ilçesini yıkmakla suçladı.

AMAÇ TARİHİ MİRAS DEĞİL DEVLETİ İTİBARSIZLAŞTIRMAK!

Suriye'de mülteci durumuna düşen milyonlarca Müslüman hakkında tek kelime söylemeden İstanbul'daki zirveye katılmayacağını açıklayan Livaneli "Sur'daki tarih hazinesi yok edilirken İstanbul'da bu konuşmalar yapılamaz" diyerek Genel Direktör İrina Bokova'ya istifa mektubu gönderdi. Livaneli'nin istifa mektubunda eli kanlı terör örgütünden, halkına savaş açarak şehirleri ortadan kaldıran Esed rejimine tek kelime etmemesi dikkatlerden kaçmadı.

HANGİ YÜZLE SUR'A GELDİNİZ!

DİYARBAKIR'DAKİ TAZİYE EVİNDE HDP'LİLERE TEPKİ

'SUR'DAKİ ESERLERİN RESTORASYON ÇALIŞMALARINI BAŞLATIYORUZ'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zülfü Livaneli, “BM iyiniyet elçiliği”nden istifa etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN