Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binlerce kişi Ayasofya önünde sabah namazını kıldı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)'nin, ’un fethinin 563. yıldönümü sebebiyle gerçekleştirdiği organizasyon kapsamında binlerce kişi Ayasofya si önünde sabah namazı kıldı.

Giriş Tarihi: 28.5.2016 11:46
Binlerce kişi Ayasofya önünde sabah namazını kıldı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)'nin, 'un fethinin 563. yıldönümü sebebiyle gerçekleştirdiği organizasyon kapsamında binlerce kişi Ayasofya si önünde sabah namazı kıldı. AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasını istedi. 'Seccadeni al da gel' sloganıyla 'Sabah Namazında Ayasofya Camii'nde buluşuyoruz' adı altında gerçekleştirilen organizasyona katılmak isteyen çok sayıda kişi gece yarısından itibaren Ayasofya Meydanı'nda toplanmaya başladı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunmasıyla başlayan program, AGD Genel Başkanı Salih Turhan'ın konuşmasıyla devam etti.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, konuşmasında Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması gerektiğini dile getirdi. Turhan, " 1934 yılında kapanan bu Ayasofya camii ile alakalı buradaki kardeşlerimiz olarak bizim beklentimiz. Başka hiçbir şeye gerek yok. Yine Bakanlar Kurulu kararı ile şu mahzun olan Fatih'in bize emanet bıraktığı Ayasofya Camii'nin tekrar açılması talebinin içerisindeyiz. Bu konu ile alakalı devletimizin yetkililerinden, Ayasofya minarelerinden tekrar ezan okunmasını, bu namazları, camiinin içerisinde kılmayı yüz binler olarak talep ediyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Kabe imamlarından Mustafa El Hasan sabah namazını kıldırdı. Program yapılan duaların ardından sona erdi.

AYASOFYA'DA FETİH NAMAZI, KOCAELİ'NDE FETİH KUTLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce kişi Ayasofya önünde sabah namazını kıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN