Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar üst aklın verdiği talimatla hareket ediyor

Diyarbakır'da kanaat önderleriyle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında gündemdeki terör olaylarına ilişkin önemli mesajlar veren Erdoğan, "Bunlar üst aklın verdiği talimatla hareket ediyor. Er veya geç zafer hakka teslim olanların olacaktır, zafer yakındır" dedi.

Giriş Tarihi: 28.5.2016 17:26 Güncelleme Tarihi: 28.5.2016 18:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar üst aklın verdiği talimatla hareket ediyor

Diyarbakır'da Kanaat önderleriyle biraraya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

Bunlar zerdüştlük diye bir inancın mensubudur. Benim kürt kardeşlerime bunların gerçekten kim olduğunu söylememiz lazım. 16 kardeşimizin paramparça olan bedenlerinin hesabını hep beraber sormalıyız. Her şey devletten beklenmez. Gitsinler silahlarını gömsünler, koordinatlarını versinler ondan sonra gelip siyaset yapsınlar. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar kovalayacağız. 30 yıl boyunca sadece yaktılar yıktılar. Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi milletine bu kadar kötü davranan hiçbir grup göremezsiniz. Bakınız biz terör örgütünün maşa olduğunu yıllardır söylüyoruz. Son 1 yıldır yaşadıklarım bu gerçeğin bir ispatıdır. Yoksa bölgede güven, istikrar ve yatırımların gerçekleştiği bir ortamda neden silahlara sarılsınlar. İmamı, doktoru, öğrenciyi öldürmenin kime ne faydası var. Sokakları mahalleleri kana bulamanın mazereti olabilir mi? Tüm Türkiye'nin gönlü yaralandı. Teröristler tarafından evi yakılan vatandaşın acısı bizim de acımızdır. Kardeşlerim o dağlara kaçırılan kızların hesabını kim verecek? Taciz edilen kızlarımızın hesabını, gençlerimizin hesabını kim verecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan "O bedenlerin hesabını hep beraber sormamız gerek"

TERÖR ÖRGÜTÜ BARIŞ, ÖZGÜRLÜK, İNSANLIK MÜCADELESİ DİYEMEZ

Bu terör örgütü, insanlık mücadelesi, barış, özgürlük diyemez. Kürt kardeşlerime sesleniyorum ayrım yapmayalım, bizim dinimizde böyle bir ayrılık yok, Rabbim bizi kavimlere ayırmış birbirimizle iyi anlaşalım diye. Onun içinde hükmü koymuş! Ancak inananlar kardeştir. Biz kardeşiz, bizi kıskandılar ve kardeşliğimizi parçalamak istiyorlar. Diyarbakır'dan gür bir sesle bizi parçalayamazsınız dememiz lazım. Kurşunlu Camii'ne sıkılan her kurşun bizim kalbimize sıkılmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Er veya geç hak batıla galip gelecek"

ÖRGÜTÜN TEMEL HEDEFİ KÜRT KARDEŞLERİMİN KÖKLERİYLE BAĞINI KOPARMAKTIR

Örgütün temel hedefi kürt kardeşlerimin kökleriyle bağını koparıp onları kimliksiz hale getirmektir. Buralarda yaşayan insanlar Selahaddin Eyyübi'nin mirasına sahip çıkan kürt kardeşim marjinal grupların kendi iradesine ipotek koymasına izin vermez. Örgütün yapmak istediği bu. Bu son süreci zahmetle birlikte hep birlikte inşallah rahmete dönüştüreceğiz. Ülkemiz örgütle söylemleri arasındaki farkı gördü. Bunlar üst aklın verdiği talimatla hareket ediyor. Er veya geç zafer hakka teslim olanların olacaktır. Bu zafer yakındır. Bugün örgütün siyasi uzantıları nereye gitseler vatandaştan tepki alıyor. İnşallah elele vererek huzur ve güven iklimini tekrar hakim kılacağız. Terör örgütü üzerinden bizi bölmek üzere hesap yapanlar muvaffak olamayacaklar. 100 yıl önce bu ülkeyi teslim etmedik yine etmeyeceğiz. Bu toprakların mayası kardeşliktir. Kürt ve Türk etle tırnak gibidir asla ayrılmaz. Bedeli 1000 yıldır kanla ödenen bir kan kardeşliğidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan " Hep beraber omuz omuza bu işi bitireceğiz"

KÜRT SORUNU YOK TERÖR SORUNU VAR

Her kritik kavşakta birlikte olduk. 2001 yılında yola çıktığımızda yanımızda siz vardınız. 2015 yılında kürt kardeşimin sorunu benim sorunum dediğim gün coşkunuzla karşımdaydınız. Bu ülkede kürt sorunu yok terör sorunu var. Bu sorunu çözeceğiz. Bizim için aslolan tek millettir, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet dedik. Bizim Rabiamız bu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kürt ve Türk etle tırnak gibidir asla ayrılmaz"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ABD'NİN PYD'YE VERDİĞİ DESTEĞİ KINIYORUM

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar üst aklın verdiği talimatla hareket ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN