'dan 'e yanıt

, "İlişkileri düzeltmek istiyoruz ancak ilk adım 'den gelmeli" diyen lideri 'e cevap geldi.

Giriş Tarihi: 31.5.2016 18:27 Güncelleme Tarihi: 31.5.2016 19:34
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e yanıt

Recep Tayyip , 3 gün sürecek Afrika ziyareti öncesi Adnan Menderes Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

"RUSYA NASIL BİR İLK ADIM BEKLİYOR?"

lideri Vladimir , ilişkileri düzeltmek istediklerine ancak ilk adımın 'den gelmesi gerektiğine yönelik bir açıklama yapmıştı.

Bu açıklama üzerinden - ilişkilerine değinen Erdoğan, şunları dile getirdi:

"Acaba bizden nasıl bir ilk adım bekleniyor onu anlamakta zorlanıyorum. Biz Türkiye olarak suçlu sandalyesinde oturan bir ülke değiliz. ile münasebetleri bozmak isteyen de biz değiliz.

"RUSYA İLE MÜNASEBETLERİ YENİDEN GELİŞTİRME GAYRETİ İÇİNDE OLMALIYIZ"

Kaldı ki Sayın Putin ile bizim ilişkilerimiz gerçekten çok farklı bir noktadayken, iki iyi dost noktasındayken böyle bir konuma gelmiş olması veyahut da bir pilotun yapmış olduğu hata veya bir yanlış sebebiyle koskoca Türkiye'yi feda etmesi gerçekten düşündürücüdür.

Biz burada Rusya ile münasebetleri yeniden geliştirmenin yeniden farklı bir konuma taşımanın gayreti içinde olmalıyız diye düşünüyorum. Umarım bu sıkıntı bir an önce aşılır ve Türkiye ile Rusya son 10 yılda atılan adımları atmaya devam eder."

CUMHURBAŞKANLIĞI KAYNAKLARI: "CUMHURBAŞKANIMIZIN İFADESİNDEKİ KASIT RUS PİLOTUN İHLAL HATASIDIR"

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Uganda'ya hareketi öncesi yaptığı açıklamadaki ifadesindeki kastın Rus pilotun ihlal hatası olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Uganda'ya hareketi öncesi basın mensuplarının Rusya ile ilişkilere yönelik bir sorusuna verdiği karşılıkta, Türkiye-Rusya ilişkilerinin bir pilot hatasına kurban edilmemesi gerektiği biçimindeki ifadesindeki kastın, Rus pilotun ihlal hatası olduğu ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN