Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yardımcısı Türkeş: Bundan sonrası terör mağduru bölgelerin normalize olma sürecidir

Başbakan Yardımcısı Türkeş, "Güvenlik güçlerimiz müşterek olarak teröre karşı başarılı çalışmalar gösterdiler. Çoğunu hallettik gibi, ufak tefek şeyler var. Bundan sonrası terörden mağdur olmuş bölgenin, diğer bölgeler gibi normalize olma sürecidir." dedi.

Giriş Tarihi: 16.6.2016 16:35
Başbakan Yardımcısı Türkeş: Bundan sonrası terör mağduru bölgelerin normalize olma sürecidir

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere 'e gelen Türkeş, beraberinde AK Parti Mardin milletvekilleri Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı ile Mardin Valisi Mustafa Yaman'ı ziyaret etti. Türkeş, burada yaptığı açıklamada, bölgedeki gelişmeleri yerinde tespit etmek ve yaşananlarla ilgili bilgi almak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, sivil toplum kuruluşları, esnaf ve vatandaşlarla temaslarının olacağını söyledi.

TÜRKEŞ'TEN 'MHP' AÇIKLAMASI

"YARIN O TERÖR SENİ DE VURUR"

Bir gazetecinin Vezneciler'deki terör saldırısını gerçekleştiren teröristin cenazesinin HDP'liler tarafından defnedilmesine ilişkin sorusu üzerine Türkeş, "Terörü ve teröristi övücü, destekleyici tavırların hiç kimseye faydası yok. Terörün arkasını bilemezsin. Terörün önünde görünen bir maşası olur, bir de arkasında onun esas tezgahçıları olur. O arkadakini bilemezsin. O nedenle 'Kendi bölgem, insanım, ailesini tanıyorum' diye gidip, teröristi övecek davranışlarda bulunursan yarın o terör döner seni de vurur. Akıllı olmak lazım." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Türkeş, her türlü uyarı yapıldığı halde maalesef terör örgütü ve uzantılarının il ve ilçelerde saldırılar gerçekleştirdiğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir, büyük devlettir. Buna karşı yapılması gereken, bunu söküp atmaktı. Güvenlik güçlerimiz müşterek olarak teröre karşı başarılı çalışmalar gösterdiler. Çoğunu hallettik gibi, ufak tefek şeyler var. Bundan sonrası terörden mağdur olmuş bölgenin, diğer bölgeler gibi normalize olma sürecidir. Normalizasyon dediğimiz hasarın tespiti, o hasarın tanzimidir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yardımcısı Türkeş: Bundan sonrası terör mağduru bölgelerin normalize olma sürecidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN