Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜRGEV terörzede öğrencilere iftar verdi

Güneydoğu’da teröristlerin yakıp yıktığı ilçelerden kaçarak Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu’na sığınan öğrenciler ile ailelerine TÜRGEV iftar düzenledi. Aileler çocuklarına kucak açan yöneticilere teşekkür etti

Giriş Tarihi: 20.6.2016
TÜRGEV terörzede öğrencilere iftar verdi
Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) tarafından aralarında terör mağdurlarının da bulunduğu, Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu'nda eğitim gören öğrenciler ve ailelerine iftar verildi. İftar programında konuşan TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın, terör olayları nedeniyle mağdur olan hiçbir kız öğrenciyi ortada bırakmayacaklarını belirterek, yurtlarında kendilerine her konuda destek vereceklerini söyledi.

DEVLETİMİZ ARKAMIZDA

Öğrenci velisi Hediye Özden 'taki terör olayları nedeniyle çocuklarını alıp kaçtıklarını anlattı. Özden, "Evlerimiz yıkıldı, hiçbir eşyamızı getiremeden geldik. Yine de devletimiz arkamızda, bizi destekliyor, şükrediyoruz. Araştırdım, Siirt'teki TÜRGEV'in Emine Erdoğan'ın himayesinde olduğunu öğrenince kızımı gönül rahatlığıyla getirip teslim ettim. 10. sınıfı bitirdi. İnşallah diğer kızımı da gelecek sene buraya getireceğim. Çocuklarımız sokaklarda kalmasın, okusun, adam olsunlar, biz okumadık, onlar okusun. Cumhurbaşkanımız sayesinde çocuklarımız okuyor, eğer devletin desteği olmamış olsaydı, çocukları okutamazdım" dedi. Şırnak'tan gelen Süleyman Özden de teröristlerin kenti yaşanmaz hale getirdiğini belirterek, "İnşallah yakında Şırnak düzelecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRGEV terörzede öğrencilere iftar verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN