Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli: Sürprizlerim olur, bekleyin

 Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhaliflerle ilgili disiplin süreci başlatılıp başlatılmayacağına ilişkin "Onun için o aklımda duruyor. Gereği ne  gerekiyorsa o zaman yapılacaktır" dedi. Bahçeli daha sonra "Sürprizlerimiz olur bekleyin" açıklamasını yaptı.

Giriş Tarihi: 21.6.2016 13:49 Güncelleme Tarihi: 21.6.2016 16:49
Bahçeli: Sürprizlerim olur, bekleyin

Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, 'Sinan Oğan'la ilgili olarak Yerel Mahkemesinin verdiği itirazı Yargıtay reddetti. Nasıl değerlendiriyorsunuz. Adaylığının önü açılmış olmuyor mu bu durumda?' sorusuna "MHP bu kişiyi ihraç etmiştir. 23'üncü Asliye Mahkemesi Merkez Disiplin Kurulunun bu kararını bozmuştur. Sonra MHP Yargıtay'a başvurmuştur. Yargıtay'ın kararını beklemiştir. 2 Kasım 2015'ten bugüne kadar Yargıtay 18'inci Dairesinde bir karar oluşmamıştır. Eğer 10 Temmuz'a kadar Yargıtay bu kararı verirse üyeliğini tazeleriz. Ondan sonra da tüzük gereği ne yapacaksa yapar. Şimdi durumda bunu gerekiyor. Bizde yanılgı yok ama diğerleri biraz düşünmesi lazım" diye yanıtladı.

MHP KONGRESİ YİNE MAHKEMELİK

"SÜRPRİZLERİM OLUR"

Bahçeli, 'Parti hukukçuları bundan sonra dava açılmayacağını açıklamıştı. Tüzük değişiklikleriyle ilgili Yargıtay'dan bir iptal kararı mı bekleyeceksiniz?' sorusuna "Sürprizlerimiz olur bekleyin biraz" dedi.

BAHÇELİ GRUP TOPLANTISINDA, MUHALİFLERİ TOPA TUTTU

"GEREĞİ NE ZAMAN GEREKİYORSA O ZAMAN YAPILACAKTIR"

Bahçeli muhalif adaylar hakkında disiplin süreci başlatılıp başlatılmayacağına ilişkin şöyle dedi: "Tabi medyanın yüksek desteği kongrelerin karambolde yapıldığı şeyde, bir ihraç kararıyla birisini göndersek ertesi gün onu kahraman yaparsınız. Milletin başına bela edersiniz. Onun için o aklımda duruyor. Gereği ne gerekiyorsa o zaman yapılacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli: Sürprizlerim olur, bekleyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN