Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröristlerin sini açan AP'ye sert tepki!

Bakanı , Avrupa Parlamentosunda terör örgütü PKK ve Suriye'deki uzantısı PYD üyesi teröristlere yönelik fotoğraf si açılmasına tepki göstererek,"Terör örgütü propagandası yapan bir sergi açılması, insanlığa karşı suç işleyen bir örgüte AP binasında yer açılması anlamına gelir." ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 13.7.2016 10:15
Teröristlerin sergisini açan AP'ye sert tepki!

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer , Avrupa Parlamentosunda (AP) terör örgütü PKK ve Suriye'deki uzantısı PYD üyesi teröristlere yönelik fotoğraf si açılmasına tepki göstererek, "Terör örgütü propagandası yapan bir sergi açılması, insanlığa karşı suç işleyen bir örgüte AP binasında yer açılması anlamına gelir." ifadesini kullandı.

KABUL EDİLEMEZ

Bakan Çelik, sosyal medya hesından yaptığı açıklamada, AP'de bazı milletvekillerinin girişimiyle açılan sergide terör örgütü PKK-PYD propagandası yapılmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

İNSANLIĞA KARŞI SUÇ İŞLEYEN ÖRGÜTE YER AÇILMIŞTIR

Evrensel değerleri savunması gereken AP'nin herşeyden önce teröre karşı en kararlı, en net duruşun sergilendiği yer olması gerektiğine vurgu yapan Çelik, "Terör örgütü propagandası yapan bir sergi açılması, insanlığa karşı suç işleyen bir örgüte AP binasında yer açılması anlamına gelir." değerlendirmesinde bulundu.

PKK-PYD SERGİSİNE İZİN VERMEK DAEŞ PROPOGANDASI YAPMAKTAN FARKSIZDIR

Çelik, terör propagandası yapılan bir sergi açılmasının, evrensel değerlere olduğu kadar Avrupa Birliği'nin temsil ettiği değerlere de karşı olduğunun altını çizerek şunları kaydetti: Bir yerde PKK-PYD sergisine izin verilmesi DAEŞ propagandası yapılmasından farksızdır. AP'nin masum insanları katleden terör örgütlerinin propagandasını yapan bu tip etkinliklere izin vermemesi gerekir. AP'nin AB değerlerine de karşı olan bu oluşumlara karşı kararlı bir duruş sergilemesini bekliyoruz.

ARSIZLIK SERGİSİ

AVRUPA PARLAMENTOSU'NDA TERÖR ÖRGÜTÜ SERGİSİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristlerin sergisini açan AP'ye sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN