Kara propaganda ters yüz edilecek

Giriş Tarihi: 14.7.2016
Kara propaganda ters yüz edilecek

AK Parti ’ye yönelik yürütülen kara propagandaya karşı harekete geçiyor. AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Mehdi Eker, “Kara propaganda ve kirliliği temizleyecek, enformatik karşı propaganda başlatacağız” dedi

AK Parti'den son dönemde yurtdışına çıkan heyetler görüşmeleri sırasında 'ye karşı yürütülen kara propagandanın sonuçları ile karşılaşmaya başladı. AK Parti Genel Merkezi ve önümüzdeki günlerde Dışişleri Bakanlığı hakkında yürütülen bu kara propagandanın ortadan kalkması, tek taraflı bilgilerin çürütülmesi için harekete geçme kararı aldı. AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Mehdi Eker, hakkındaki gerçekle ilgisi olmayan bu dezenformasyonları önlemek için bir çalışma yaptı. SABAH'ın sorularını yanıtlayan Eker, Türkiye hakkında PKK, FETÖ ve AB içindeki bazı grupların bu algıyı oluşturmaya çalıştığını, kara propaganda yaptığını belirterek, şöyle dedi: "Türkiye'nin ekonomik ve siyasi güç haline gelmesinden rahatsızlar. Ortadoğu'yu yeniden şekillendirmek istiyorlar. Böyle bir dönemde Cumhurbaşkanı ve AK Parti üzerinden Türkiye'yi engellemeye çalışıyorlar... Propaganda yapan PKK'nın uzantıları ama kimin kullandığı belli değil. AP gruplarında cemaat dezenformasyon üretiyor. Hedef Türkiye'nin yürüyüşünü engellemek. Kara propaganda ve kirliliği temizleyecek, enformatik bir karşı propaganda başlatacağız. Eylül ayında kampanya için düğmeye basacağız ve kara propagandayı ters yüz edeceğiz.

ARSIZLIK SERGİSİ

OFİSİN BAŞINA RUHİ AÇIKGÖZ GELDİ

AK Parti, Brüksel'deki ofisinin başına eski milletvekili ve AB konusunda tecrübeli Ruhi Açıkgöz'ü getirdi. Açıkgöz, AK Parti milletvekili iken Avrupa Parlamentosu ve AB'nin etkili kurumlarında Türkiye'yi temsil etti. Brüksel'deki büro AB kurumlarına dönük çalışmalar yaparken, Avrupa'da faaliyet gösteren STK'lar aracılığı ile Avrupa'nın tüm başkentlerine de ulaşılacak. Eylül ayı ile birlikte ABD'de de özellikle paralel yapı tarafından oluşturulmaya çalışılan algı operasyonuna son verilmesi, bilgi kirliliğin temizlenmesi için harekete geçilecek. Türkiye'den sık sık milletvekili ve STK heyetlerinin ABD'ye gitmesinin yanı sıra başka imkanlar da seferber edilecek. Gidecek heyetler ABD makamları, parlamento ve bu ülkede çok etkin olan düşünce kuruluşlarını ziyaret edip gerçekleri anlatacak.

EREN ERDEM İHANETE DOYMADI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kara propaganda ters yüz edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN