Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör örgütü hendeğe gömüldü

Başbakan Yardımcısı Canikli, "Şu anda yürütülen mücadele, açısından yeniden istiklal mücadelesi olarak bile tanımlanabilir. Hem terör örgütü, hem de arkalarındaki güç hendeğe gömülmüştür." dedi.

Giriş Tarihi: 14.7.2016 11:18
Terör örgütü hendeğe gömüldü

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ŞU AN YÜRÜTÜLEN MÜCADELE FARKLI BİR MÜCADELE

Canikli, terörle mücadele konusuna değinerek, "Hem terör örgütü, hem de arkalarındaki güç hendeğe gömülmüştür. Şu anda yürütülen mücadele, Cumhuriyeti Devleti'nin 1980'li yıllardan beri sürdürdüğü o mücadeleden farklı bir mücadeledir. O klasik terörle mücadele tanımının içerisine sığmayacak, onun çok ötesinde bir mücadele. Hatta açısından bir yeniden istiklal mücadelesi olarak bile tanımlanabilir." ifadelerini kullandı.

"KARA PARAYA KAPALIYIZ"

Başbakan Yardımcısı Canikli, "Yatırımcının maliyetlerini azaltmak hedefimiz. Bu da harç ve damga vergilerinin kaldırılmasıyla sağlanıyor. Bu yıllık 750 milyon liralık kaynağın yatırımcıya aktarılması anlamına geliyor." dedi.

TEMİZ PARAYI TÜRKİYE'YE ÇEKMEMİZ GEREKİYOR

Yurt dışındaki varlıkların 'ye getirilmesi konusunda Canikli, "Kara parayı Türkiye'ye sokmayacağız. Onda kararlıyız. Kara paraya kapalıyız. Temiz parayı Türkiye'ye çekmemiz gerekiyor." şeklinde konuştu.

17 HEDEF İMHA EDİLDİ 8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

'BAHOZ ERDAL' TERÖRİSTLER LİSTESİNDE KIRMIZI KATEGORİDEYDİ

SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ TERÖRİSTLER BÖYLE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör örgütü hendeğe gömüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN