Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'ndan skandal açıklama

Kılıçdaroğlu, partisinin PM toplantısı öncesi basın mensuplarına skandal açıklamalarda bulundu. Fransa'daki terör saldırısını fırsat bilen Kılıçdaroğlu bu saldırı üzerinden hakkında akılalmaz ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, Fransa'da terör saldırıları üzerinden AK Parti hükümetine iftira atarak "Ortadoğu'da savaşı biz çıkartıyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 15.7.2016 14:14
Kılıçdaroğlu'ndan skandal açıklama

CHP Parti Meclisi (PM), Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Fransa'daki saldırıyla, dünyanın da gündeminin değiştiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Terörün hangi boyuta geldiğini, teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir Fransa'daki olay. Düşünün, bomba kullanmanıza, elinizde uzun namlulu silahlarla insanları taramanıza gerek yok, eğer niyetiniz varsa, bir kamyonu ele geçiriyorsunuz ve kalabalığın içine dalıyorsunuz. Aklın alacağı şey değil, yüzlerce masum insanı hedef seçiyorsunuz, çoluk çocuk, genç yaşlı demeden. Terörün hangi boyutlara geldiğini artık bütün dünyanın görmesi ve terör konusunda ortak çaba harcaması gerekiyor." ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN SKANDAL İFADELER

AK Parti hükümetinin oturup ciddi ve samimi bir öz eleştiri yapması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, bunu yapmadığı takdirde, terörle mücadelede başarılı olamayacağını iddia etti.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında "Yarın ne diyecekler size? Kara parayı aklayan bir ülkeye, 'teröre destek veren bir ülke' etiketi yapıştırmayacaklar mı?" gibi skandal ifadeler kullandı.

"ORTADOĞU'DA SAVAŞI BİZ ÇIKARIYORUZ"

İran-Irak savaşının 8 yıl sürdüğünü, sınırdan top atışlarının çok net duyulduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, 8 yıl boyunca 'nin asla taraflardan birisinden yana bir politika gütmediğini kaydetti. 'nin güttüğü tek politikanın, savaşın biran önce sona ermesi olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

"'nin saygınlığı asla ne Ortadoğu'da ne dünyada tartışma konusu olmadı ve Türkiye Ortadoğu'dan terör ithal etmedi. Bugün geldiğimiz noktaya bakın, Ortadoğu'da savaşı biz çıkartıyoruz, biz taraf oluyoruz."

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından, PM toplantısına basına kapalı olarak devam ediliyor.

VATANDAŞLAR KILIÇDAROĞLU'NUN ÇELENGİNİ GÖRÜNCE

KILIÇDAROĞLU AK PARTİ SLOGANLARIYLA KARŞILANDI!

AĞZINI BOZAN KILIÇDAROĞLU'NA AK PARTİ'DEN CEVAP

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'ndan skandal açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN