Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Askerler 'Biz tatbikat zannediyorduk'

Darbe girişimi sırasında in en kısa sürede hayatı normale döndürdüğü Havalimanı’nda bir Albay komutasındaki 10 muvazzaf subay toplam 67 asker gözaltına alındı. Atatürk Havalimanı karakolunda gözaltında tutulan askerlerden erler kendilerini buraya tatbikat amaçlı olarak getirildiğini bildiklerini söylediler.

Giriş Tarihi: 16.7.2016 15:04
Askerler 'Biz tatbikat zannediyorduk'

İlk sorguları yapılan gözaltındaki FETÖ'cü erler tatbikat yaptıklarını zannettiklerini belirterek, "Ne ki halk gelip tankların üzerine çıkmaya başladı gerçeği o zaman anladık" dedikleri öğrenildi. Askerlerin başında bulunan Albay'ın darbe girişiminde bulunduklarını kabul ettiğini belirterek ler karşısına geldiği zaman " Tamam geri çekiliyoruz" dediği öğrenildi.

POLİS SİLAHINI ALBAY'A DOĞRULTTU

Darbe teşebbüsü sırasında Havalimanı'na gelen askeri birliğin başındaki Albay Emniyet Müdürlüğü binasına giderek Müdür makamına geçmek istedi. Ancak burada bulunan bir polis silahını çekerek Albay'a doğrulttu ve "Buraya girerseniz ateş edeceğim" deyince Albay geri adım attı. Ve birliğinin başına döndü.

Yetkililerden alınan bilgiye göre uçuş trafiğinin normale döndüğü ancak yolculardan büyük bölümünün ve görevli personelin havalimanına ulaşamaması nedeniyle öğle saatlerinde sonra tüm seferlerin başlıyacağı bildirildi.

ÜSTEN AÇILAN ATEŞLE 6 KİŞİ ÖLDÜ, 55 KİŞİ YARALANDI

FETULLAHÇI TERÖRİSTLER SABAH'I İKİ KERE KURŞUNLADI!

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI'NA OPERASYON BAŞLADI

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI'NA OPERASYON BAŞLADI

HSYK, 5 ÜYESİNİN ÜYELİĞİNİ DÜŞÜRME KARARI ALDI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askerler 'Biz tatbikat zannediyorduk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN