Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Alçakça takiyye yapıyorlar’

FETÖ’nün alçak darbe giriminin başarısız olmasının ardından demokrasi havarisi kesilen Paralel medya attığı manşetlerle takiyye yapmaya çalıştı

Giriş Tarihi: 18.7.2016
‘Alçakça takiyye yapıyorlar’
TSK'daki FETÖ'cü cuntanın darbe giriminin başarısız olmasından sonra dün Paralel medya, demokrasi savunuculuğuna soyunarak 'takiyye' yapmaya çalıştı. Özgür Düşünce gazetesi "Darbeyi lanetliyoruz" manşeti atarken, gazetenin yazarı Nazlı Ilıcak darbe girişimini "Cadı avı için fırsat mı" diye yorumladı. Gazete ayrıca, terörist başı Fetullah Gülen'in açıklamasını, "Bu tip iftiraları reddediyorum" başlığıyla vererek mağdur gösterdi. Yarına Bakış gazetesi manşetinde, "Halk demokrasiye sahip çıktı" derken, Gülen'in fotoğrafının altına "Darbe girişimini lanetliyorum" yazarak darbeyi başkalarının yaptığını ima etmeye çalıştı. Meydan gazetesi de dün "Darbe terörü" manşetini atarken, FETÖ lideri Gülen'in "Darbeyi lanetliyorum" sözlerine yer vermekten kaçınmadı.

"KÖKLERİNİ KAZIMALIYIZ"
AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner Paralel medya hakkında "Bu darbenin FETÖ'cü bir darbe olduğunu gizlemeye çalışmak Türk halkıyla alay etmektir. Hala terörist başı Fetullah Gülen güzellemeleri yapmaları demokrasi adına kabul edilemez. Medyadaki FETÖ'cüler de temizlenmelidir. Onlar takiyyecidirler, bukalemun gibi renk değiştirirler. Darbe girişimi yapanlar kadar bu gazeteleri çıkaranlarda suçludur. Köklerini kazımalıyız" dedi. Gazeteci Cem Küçük ise "Bunların takiyye konusunda ne kadar uzman olduğunu söylememe gerek yoktur. Kendilerini saklayabilmek için her türlü kılığa girerler. Her Fetullahçı teröristtir, her Fetullahçı yayın organı teröre hizmet ediyor demektir. Bu yayın organları derhal kapatılmalıdır" dedi.

DARBECİ PROPAGANDA
Darbe girişimi ve sonrasında Paralel Yapı'nın önde gelen isimleri sosyal medyada yoğun bir propaganda faaliyeti başlattı. Emre Uslu, sokağa çıkmaması için milleti iç savaşla tehdit etti. "Sanırım darbeciler kontrolü ele geçirmeye başladılar. Tüm televizyonları kararttılar. Darbe kötüdür, sokağa çıkma, iç savaş çıkmasın" yazdı. Ancak milyonlar sokaklara ve meydanlara akmayı sürdürünce algı operasyonuna hız verdi. Gerçek dışı bilgilerle korku yaymaya çalıştı. Şükür ise darbe girişiminin başladığı dakikalarda cuntacılara destek mesajları paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Alçakça takiyye yapıyorlar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN