Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleşen en kritik 15 dakikalık görüşme!

Genelkurmay Başkanlığına vekaleten atanan 1. Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, darbecilerin telefonunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildirdi.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 01:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleşen en kritik 15 dakikalık görüşme!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında en kritik hamlenin 1. Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'dan geldiği ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları rehin alınmışken, darbenin başarıya ulaşmasını önleyen hamle 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın Genelkurmay Başkanlığı'na atanması oldu. Başbakan Binali Yıldırım'ın imzasıyla vekil olarak atanan Dündar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'ten ayrılarak 'a gelmesi, güvenliğinin sağlanması ve sonraki askeri komuta sürecinde çok önemli rol oynadı.

MİT DEŞİFRE ETTİ, DARBE ÖNE ÇEKİLDİ

Güvenlik uzmanı Mete Yarar'ın aktardığı bilgilere göre, darbe sabaha karşı yapılacaktı. Daha öncesinde Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, MİT ve Cumhurbaşkanı'nı devre dışı bırakıp sabah saat 05.00'te darbeyi duyuracaklardı. Ancak MİT, gelişmeleri deşifre edince, planları öne çektiler.

DARBENİN 2. DALGASI BU ÖNLEMLERLE ENGELLENDİ!


KRİTİK 15 DAKİKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tatilini geçirdiği Marmaris'teki oteline doğru İzmir'den dört havalandı. MİT ekipleri Cumhurbaşkanı Koruma Müdürü'ne haber veriyor. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı otelden hareket ediyor, 15 dakika sonra ise darbecilerin helikopterleri geliyor.

SÖZCÜ'NÜN BOĞAZ KESME YALANINA SORUŞTURMA!


DARBE TELEFONU

Bu sırada İstanbul'da da hareketli dakikalar yaşandı. Darbeciler, 1. Ordu Komutanını Ümit Dündar'ı arayarak "Bize katıl" dedi. Dündar buna karşılık 'Bir düşüneyim' diyerek telefonu kapattı ve Cumhurbaşkanı'nı arayarak durumu bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleşen en kritik 15 dakikalık görüşme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN