Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbe dilekçesi hakimin çekmecesinden çıktı

Giriş Tarihi: 20.7.2016 15:13 Güncelleme Tarihi: 20.7.2016 20:04
Darbe dilekçesi hakimin çekmecesinden çıktı

Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli olan ve gözaltına alınan hakim Mehmet 'in odasında yapılan aramada, darbe gerçekleştiğinde işleme konulacak şekilde hazırlanmış bir şikayet dilekçesi örneği bulundu.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 39 savcı ve 71 hakim hakkında gözaltı kararı alınmıştı. Bu kapsamda, gözaltına alınan hakim Mehmet 'ih adliye sarayındaki çalışma odasında yapılan aramada çıkan dilekçe dikkati çekti.

DARBE GİRİŞİMİ BAŞARILI OLSAYDI...

FETÖ'nün darbe girişiminin gerçekleşmesi halinde işleme konulacak şekilde hazırlanan şikayet dilekçesinin şikayetçi kısmının boş bırakıldığı görüldü. Başlığında "İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı'na" şeklinde ibare yar alan dilekçenin, şüpheli kısmında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın isimlerinin yer aldığı, ayrıca il valileri, MİT ve ilgili kamu görevlilerinin de şüpheli olarak yazıldığı belirtildi.

İŞTE DARBE GERÇEKLEŞTİĞİNDE İŞLEME KONULACAK ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞ O ŞİKAYET DİLEKÇESİ

Hakimin odasında darbe dilekçesi

İSTANBUL'DA 47 HAKİM VE SAVCI TUTUKLANDI

54 HAKİM SAVCI HAKKINDA YAKALAMA KARARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe dilekçesi hakimin çekmecesinden çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN