Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından ilk cuma namazını, darbecilerin uçaklarla bombaladığı Beştepe Millet Camisi'nde kıldı. Namazın ardından vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Kula kul olanlar Pensilvanya'da ve hala utanmadan, sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesiz bir tip. Bu saygısız, bu utanmaz, bu seviyesiz tiplere benim milletim, bu dik duruşuyla cevabını verdi."

Giriş Tarihi: 22.7.2016 14:36 Güncelleme Tarihi: 22.7.2016 16:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert konuştu

Namazın ardından halka hitap eden Erdoğan, "15 Temmuz biliyorsunuz, askeri kılığa, asker elbiselerini giymek suretiyle haince, terörist bir eylemin olduğu geceydi. O günden bugüne bir hafta geçti. Fakat sizler bir duruş sergilediniz. Millet olarak sizlere Marmaris'ten bir çağrı yaptım, meydanlara yürüyelim dedim ve sizler o andan itibaren meydanlara yürüdünüz. Size karşı uçakları havalandırdılar, helikopterleri uçurdular fakat sizler, halkın gücü olarak bütün bu teknolojik imkanları, bu teknolojik gücü durdurdunuz. Çünkü 'İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek, sinede yüktür.' Onlar paslı yüreklerle yürüdüler ama sizler, o imanlı yüreğinizle onların karşısında durdunuz ve onları geri püskürttünüz. Rabbim sizlerden razı olsun." ifadelerini kullandı.

"SEVİYESİZ BİR TİP"

Vatandaşların, "Dik dur eğilme, bu millet seninle." şeklindeki tezahüratları üzerine Erdoğan, şunları kaydetti:

"Hiç endişeniz olmasın. Biz sadece rükuda eğiliriz, Allah'ın huzurunda. Kula kulluk yok. Kula kul olanlar Pensilvanya'da ve hala utanmadan, sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesiz bir tip. Bu saygısız, bu utanmaz, bu seviyesiz tiplere benim milletim, bu dik duruşuyla cevabını verdi. Bu dayanışmamız devam edecek, bu duruşumuz devam edecek. Diyorum ki safları sık tutun. Allah'ın izniyle milletimi parçalayamayacaklar. Zafer şüphesiz ki inananlarındır. Hiç şüpheniz olmasın."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında vatandaşlar, "İdam isteriz", "İşte ordu, işte komutan" şeklinde slogan attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Camii'nde konuştu

DARBECİ GENERAL 2 ÜN ÖNCE ERDOĞAN'IN TATİL YATIĞI MARMARİS'E GİTMİŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN