Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet yalanını itiraf etti

dışı, basın meslek ilkelerini açıkça ihlal eden yayıncılık politikasını sürdüren Cumhuriyet Gazetesi ve yazarlarından Selin Ongun'un Mustafa Varank'ı alan gerçek dışı ve hakaret niteliğindeki yazısına yönelik Varank'ın avukatından gelen cevap metnini yayımladı. Böylece gazete kendi yalanını da itiraf etmiş oldu.

Giriş Tarihi: 22.7.2016 09:40 Güncelleme Tarihi: 22.7.2016 10:21
Cumhuriyet yalanını itiraf etti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever 9 Mayıs günü Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan 'Erdoğan'ın arkasındaki şebeke' ile 'trollerin talimatları saraydan geliyor' başlıklı haberlerle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ı almıştı. Mustafa Varank da Hacı Ahmet Sever'i hakaret ve iftiraya uğradığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etmiş, Başsavcılık başlatılan soruşturma çerçevesinde Hacı Ahmet Sever ve haberde imzası bulunan Selin Ongun ifadeye çağırmıştı.

İFTİRALARINI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİNCE...

Mahkemenin konuya ilişkin göndermiş olduğu tekzip metinlerini yayınlamak zorunda kalmış olmasına rağmen iftira niteliğindeki yayınlarına devam eden Cumhuriyet gazetesi basın meslek ilkelerini de ihlal etmeye devam etti. dışı, basın meslek ilkelerini açıkça ihlal eden yayıncılık politikasını sürdüren Cumhuriyet, bugün Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın avukatı Ahmet Özel'in konuya ilişkin cevap ve düzeltmesini yayınlamak zorunda kaldı.

"HER İKİ İFTİRACI DA AYNI AMACA HİZMET ETMEKTEDİR"

Özel'in konuya ilişkin metninde gazeteye ilişkin şu satırlar yer aldı: "Yalan ve iftiranın şahsıyla bütünleşmiş olduğu Ahmet Sever'in nefret söyleminden başka hiçbir sözü olmayan Cumhuriyet gazetesiyle gündeme gelmiş olması tarafımızda tesadüf olarak görülmemiştir. Her iki iftiracıda aynı amaca hizmet etmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet yalanını itiraf etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN