Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbecileri durdurmak için tankın önüne yattı

FETÖ’cü darbe girişimini engelleyebilmek için canını ortaya koydu. Havalimanı önünde kendini tank paletinin önüne attı Metin Doğan. Kendisini vurmakla tehdit eden askerlere “Siz kimin askerlerisiniz” diye bağıran Doğan, “O Türk milleti destan yazdı” dedi

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Darbecileri durdurmak için tankın önüne yattı
Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) darbe girişimine tepki göstererek darbecileri durdurmak için Havalimanı'nda (AHL) bir tankın önüne yatan Metin Doğan (40) "Gördüğüm manzara beni çok etkiledi. Birden fırladım. Askerin üzerine doğru giderken 'Ben Türk askeriyim, siz kimin askerisiniz?' diye bağırmaya başladım. Tank durdu ve ben bağırmayı sürdürdüm. Sağ tarafımda yerde ellerinde silahlarıyla duran, sol tarafımdan kamyonun içinde olan askerler vardı. Bağırmaya devam ettim. Sonra tank hareket etmeye başladı. Ben de tankın sağ paletinin altına yattım. Tam o sırada durdu" dedi. 2011'de çıkan aftan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne dönen Doğan şöyle konuştu:

BİR MOTOSİKLETLİ GÖTÜRDÜ:
Ben bu alçak saldırıyı duyar duymaz kendimi sokağa attım. Ankara'dan gelen misafirlerim ve kardeşim bana engel olmaya çalıştı ancak ağabeyim destek oldu. AHL önüne gitmek için taksi bulamadım. Motosiklet kullanan birini gördüm. Onu durdurdum. "Allah rızası için beni havaalanına götürür müsün?" dedim. Gözlerimden ne kadar çok gitmek istediğimi anlayınca bunu kabul etti. Yüzünü bile tam görmedim. O kişiye "Bak kardeş seni tedirgin etmemek için söylemedim ancak belki de bu öleceğim. Bu paraya ihtiyacım yok. Al kendine benzin parası yap" dedim. Tüm ısrarlarıma rağmen kabul etmedi. Ona dualar ederek vedalaştım ve havaalanının girişinde tankları ve askerleri gördüm. AHL önüne geldiğinde mermi sesleri duydum ve uzaktan telsizli kişiler gördüm.KALK YOKSA VURURUZ:
Askerler tank paletinin önünden kalkmam için beni sürekli uyardı. Aksi takdirde vurulacağımı söyledi. Onlar bağırdıkça ben de yüksek sesle "Siz kimin askerlerisiniz?" diye sordum. Bu sırada tank üstüme doğru biraz hareket etti. Ben de bu sefer sol paletin önüne yattım. Olaylar sırasında ölüm anının geldiğini hissettim. O ölüm anını yaşmak için bekledim

TÜRK HALKI GEREKEN DERSİ VERDİ
O gece Türk milleti bir destan yazdı. Milletin malı olan tank, tüfek ve uçağıyla milletin evlatlarını hedef alan alçak, karaktersiz ve insanlık yoksunu hainlere Türk halkı gereken dersi en güzel şekilde verdi. İnşallah milletimiz bir daha böyle bir olayla karşılaşmaz. Bu milletin vatandaşlarının iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanına, Başbakanına 'ye saldıran, bombalar yağdıran bu aşağılıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Bu ülke geçmişte darbelerden ve darbe girişimlerinden çok büyük zararlar görmüştür. Bugün hala aklında iktidarı zorla ele geçirip halkın iradesini yok sayma düşüncesinde olanlara en güzel cevabı millet verdi. Bu millet baskı ve zorbalığa her zaman karşı çıkmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbecileri durdurmak için tankın önüne yattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN