Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"FETÖ daha fazla ağlamaya başladı"

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "FETÖ şimdi daha fazla ağlamaya başladı. 'Allah'ım ben ne yaptım da bu adamları birleştirdim' diye. Desin, bundan sonra birlikte olacağız. Diyorsunuz ya sokaklarda 'Mesele vatansa gerisi teferruattır." dedi.

Giriş Tarihi: 6.8.2016 09:39 Güncelleme Tarihi: 6.8.2016 10:01
FETÖ daha fazla ağlamaya başladı

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen demokrasi nöbetine katılarak vatandaşlara seslenen Numan Kurtulmuş, 7 Ağustosta 'da yapılacak miting ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "FETÖ şimdi daha fazla ağlamaya başladı. 'Allah'ım ben ne yapıtım da bu adamları birleştirdim' diye. Desin, bundan sonra birlikte olacağız. Diyorsunuz ya sokaklarda 'Mesele vatansa gerisi teferruattır. Mesele inançsa gerisi teferruattır. Mesela Türkiye'ye sahip çıkmazsa gerisi teferruattır.' Siz bu tarihi yazdınız. Siz destan yazdınız" dedi.

Darbe girişiminde bulunanların milletin cesaretini unuttuğunu söyleyen Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

"CİĞERSİZLER, VATANSIZLAR..."

"Bu milletin silahını millete doğrulttular. Bu milletin uçaklarıyla milleti şehit ettiler. Bu milletin helikopterleriyle taradılar şehit ettiler. Her şeyleri vardı. Sadece silahları falan değil. Hesapları kitapları vardı. Her şey belliydi. Allah korudu. Her şeyleri vardı. Nerelerde ne hesaplar yaptıkları. Aylar değil, belki yıllarca çalıştılar 15 Temmuz akşamı için. Ama bu hesapta unuttukları iki şey vardı. 'Onlar hesap kurdurlar, tuzak kurdular, düzen kurdular. Allah hesap yapanların en hayırlısıdır. Allah dilemezse uçmaz yaprak bile kımıldamaz. İkincisi bu milletin kimi torunu olduğunu unuttular. Yaşlı amcaları gördünüz elinde sopayla tankın paletini durdurmaya çalışıyor. Boğaz köprüsüne giderken tankın üzerine doğru yürüyen hanfendiyi gördünüz. Korkmuyor cesaretle gidiyor. Ciğersizler, vatansızlar, Allahsızlarda tetiklere basarak o masum insanları katlediyor. Unuttukları bu milletin cesaretidir, vatan sevgisidir, Allah'a olan bağlılığıdır. 15 Temmuz'da bu dersi verdik."

GÜLEN ZIRDELİ ÇIKTI

DARBECİ GENERAL BUNU DA YAPMIŞ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"FETÖ daha fazla ağlamaya başladı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN