“Yalan söylüyorsun Ekrem Dumanlı!”

Ekrem Dumanlı dün korsan gazete Almanya’da yayınlanan köşe yazısında özetle “darbeyi yaptı ama bu Gülen’i ve cemaatinin genelini bağlamaz” diyerek 15 Temmuz ihanetinin arkasında FETÖ olduğunu itiraf etmişti. Ekrem Dumanlı bu yalanıyla sadece demokrasi cephesinin değil, kendi kurguladığı darbeye “” diyen teröristbaşının da tepkisini çekti. Gülen’in eski imamlarından Said Alpsoy ise Ekrem Dumanlı’nın FETÖ’yü aklama taktiğine sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 23.8.2016 13:19 Güncelleme Tarihi: 23.8.2016 14:34
“Yalan söylüyorsun Ekrem Dumanlı!”

İşte Said Alpsoy'un Sabah.com.tr'ye yaptığı açıklamadan bazı başlıklar;

"TİYATRO" YALANI TUTMAYINCA İTİRAF ETMEK ZORUNDA KALDILAR

Ekrem Dumanlı'nın bu iddiasının ciddiye alınabilir tarafı yoktu. Dumanlı'nın dünkü yazısında başka bazı gerçeklerin ucu görünüyor. Birincisi, F.Gülen baştan bu yana 15 Temmuz ihanetini kabul etmeyerek "" ile geçiştirmeye çalışıyordu. Dumanlı'nın son açıklamasıyla tiyatro ihtimalinin söz konusu olamayacağını itiraf etmiş oldular. Adil Öksüz'ün yakalanması, itiraflar ve birçok delilin ortaya çıkması ile bu tiyatro yalanında vazgeçerek " yaptı ama bize sormadan yaptılar" yalanına sarıldılar.

DUMANLI'NIN AÇIKLAMALARI ÇÖZÜLÜŞÜN İŞARETİ

Bu durum da iki önemli ihtimali gösteriyor: Ya ortaya çıkan kanıtların çokluğu ve kesinliği karşısında "tiyatro" argümanından vazgeçtiler ya da FETÖ'nün çözülüşü şu an tahminlerin ötesinde bir hızla devam ediyor. Örgütte koordinasyon ve merkezi otorite kalmamış durumda, her kafadan bir ses çıkıyor...

DUMANLI'NIN AÇIKLAMASI GÜLEN'İ AÇIĞA DÜŞÜRDÜ

Yani F.Gülen'in şahsı başta olmak üzere bazıları "tiyatro" derken, Dumanlı gibi isimler de "kızgın şakirtlerin kendiliğinden tepkisi" gibi zavallıca izahlara kadar düşmüş durumdalar. Zavallıca diyorum çünkü FETÖ mensubu subayların çocukluktan itibaren sıkı bir beyin yıkamayla yetiştirildikleri, "itaat manyağı" haline getirildikleri ve adeta abilerden izin almadan çişe bile gidemez hale getirildikleri düşünülünce, bu işe "kendiliklerinden kalkıştılar" iddiasının elle tutulur tarafı kalmıyor.

O ASKERLER GÜLEN'DEN BAĞIMSIZ ELİNİ OYNATMAZ!

Dumanlı çok iyi bildiği halde bizi bir yalana inandırmaya çalışıyor. O yalan 15 Temmuz ihanetinin Gülen'in müridleri tarafından bir kızgınlıkla Gülen'e sormadan yapıldığı yalanı. Ekrem Dumanlı da çok iyi bilir ki bu subaylar ortaokul yıllarından bu yana Gülen tarafından yetiştirilmiş insanlar. 40 yıl boyunca Gülen'in bir emriyle sapkın bir ibadet aşkıyla kendisini gizleyen bu insanların Gülen'e sormadan darbeye girişmiş olduklarını iddia etmek gülünç olmanın çok ötesinde saçma bir iddia olur. Zaten bu iddianın saçmalığının Ekrem Dumanlı da farkındadır.

YENİ TAKTİK: KENDİNİZİ YAKIN GÜLEN'İ KURTARIN!

Son olarak, bu argüman tutuklu FETÖ'cü subaylara verilmiş bir savunma taktiği de olabilir.. O mesajı şöyle anlamak lazım, "Kendinizi yakın, FETÖ'yü kurtarın!"

Kaynak: Sabah.com.tr

Cemaate sempati besleyen askerler öfkeyle darbe yapmış olabilir

UTANMAZ ADAM EKREM DUMANLI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Yalan söylüyorsun Ekrem Dumanlı!”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN