Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya’ya FETÖ uyarısı

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Almanya’ya FETÖ uyarısı

Başbakan Alman heyetini uyardı: FETÖ ’ye ihanet etti önlem almazsanız size de ihanet eder, bizden söylemesi sonuçlarına katlanırsınız

Başbakan , Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) ile kendisini ziyarete gelen, siyasiler, STK'lar ve gazetecilerden oluşan Alman heyetini kabul etti. UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya ve beraberindeki Alman heyeti kabul eden Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 31 Temmuz'da Almanya'da darbeye karşı düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle konuşturulmamasını eleştirdi. 15 Temmuz darbe girişimin ardından kamuda tasfiyelerin nasıl bu kadar hızlı yapıldığına ilişkin soruya Yıldırım şu karşılığı verdi: "Bir gecede olmadı. , 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından FETÖ'nün devleti ele geçirmeye çalıştığını anladı. Bunun üzerine yoğun şekilde hukuk zemininde çalışmalarımızı sürdürdük. Bu tasfiyeler de bu çalışmanın sonucunda ortaya çıktı." Yıldırım, Alman heyetine bir de nasihatte bulundu. FETÖ'nün çok sinsi bir örgüt olduğuna dikkat çeken Yıldırım, "FETÖ, 'ye ihanet etti. Önlem almazsanız, size de ihanet eder. Bizden söylemesi. Sonuçlarına katlanırsınız" dedi. Yıldırım Alman medyasına da sitemde bulundu. Almanya ile çok ciddi dostluk bağlarının bulunduğuna dikkat çeken Yıldırım, FETÖ darbe girişiminin Alman medyasında yeterince yer almamasının Türk milletini incittiğini söyledi.

FETÖ’NÜN ŞORTLU FİRARİSİ

13 ÜLKEDEN HEYET
Alman heyeti Türkiye'ye getiren UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya, FETÖ darbe girişimi, PKK ve mülteci sorunlarını Avrupalılara yerinde göstermek için heyetleri Türkiye'ye getirdiklerini söyledi. Alman heyetin ardından önümüzdeki günlerde yine siyasiler, STK'lar ve medya temsilcilerinden oluşan İngiliz heyetini getireceklerini belirten Sırakaya, "13 Avrupa ülkesinde temsilciliğimiz var. Temsilciliğimizin bulunduğu bütün ülkelerden heyetleri getirmeyi planlıyoruz" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya’ya FETÖ uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN