Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her 5 öğrenciye bir FETÖ öğretmeni!

17-25 Aralık darbe girişiminden sonra çok sayıda öğrenci kaybeden terör örgütü, çocuklara attığı kancayı kolay bırakmamış. Öğretmenlere bu konuda talimat verilmiş.

Giriş Tarihi: 29.9.2016 09:41 Güncelleme Tarihi: 29.9.2016 15:56
Her 5 öğrenciye bir FETÖ öğretmeni!

İl Emniyet Müdürlüğü FETÖ'nün bir sistemini daha deşifre etti. Gözaltına alınan imamlar, abiler ve ablaların ifadelerinden FETÖ'nün yeni bir oluşum içerisinde olduğu tespit edildi. Örgüt yöneticileri 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından kapatılan ları ile tabanının yok olmaması için MER (Milli Eğitim Rehberlik) sistemi kurdu.

PSİKOLOJİK BASKI

MER'e göre FETÖ elemanı öğretmenlerin her birinin 5 öğrencinin sorumluluğunu alınması istenmiş. Akşam'ın haberine göre, FETÖ öğretmenleri 5'er öğrenci ile irtibatı hiç koparmamış. MER sistemindeki öğretmenler, düzenlenecek spor, piknik ve gezi gibi etkinlikler ile öğrencilerle samimiyet oluşturup okul ve dershanedeki öğrencilerin örgütten ayrılmasının önüne geçmeyi hedeflemişler. Tüm Türkiye'de uygulamaya sokulan sistem ile binlerce öğrenci üzerinde baskı kuruldu. Öğretmenlerin öğrencilere "Büyüklerimizin talimatlarını yerine getirmezseniz Allah cezalandırır" dedikleri kaydedildi. operasyonda 14 öğretmeni gözaltına aldı.

FETÖ ELEBAŞININ KONYA'DA KALDIĞI YER BULUNDU O HÂKİMLERE DE FETÖ’CÜ SORUŞTURMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her 5 öğrenciye bir FETÖ öğretmeni!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN