Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröristbaşı darbeyi Akıncı’dan izlemiş

İhanet gecesi Akıncı'da darbeyi yöneten Öksüz ve Batmaz'ın, kendilerine tahsis edilen odadan gelişmeleri teröristbaşına aktardıkları ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 4.11.2016 10:25 Güncelleme Tarihi: 4.11.2016 10:32
Teröristbaşı darbeyi Akıncı’dan izlemiş

İhanet gecesi Akıncı Üssü'nde darbeyi yöneten Adil Öksüz ve Kemal Batmaz'ın, kendilerine tahsis edilen odada oluşturulan şifreli iletişim sistemi kanalı ile gelişmeleri dakika dakika teröristbaşı Fetullah Gülen'e aktardıkları ifade ediliyor. Akıncı Üssü'ndeki güvenlik kameralarının kayıtlarında, Kemal Batmaz'ın, eski TİB çalışanı iletişim uzmanı Harun İbiş'in ve darbeci general Hakan Evrim'in bu odaya giriş ve çıkışlarını gösteren görüntülere ulaşılmıştı.

DARBE ŞİFRESİNDEKİ 'KEMAL' KEMAL BATMAZ MI?

SİSTEMİ BİNİŞ KURDU

Soruşturmayı derinleştiren savcılık, Pensilvanya ile Akıncı Üssü'ndeki 143. Filo arasındaki iletişim sisteminin, ihanet gecesi Akınca Üssü'nde kameralara yakalanan TİB eski çalışanı elektronik ve iletişim uzmanı Harun Biniş'in tarafından oluşturulduğu üzerinde duruyor. İletişimde, internet üzerinden şifreli program ve kriptolu telefon sistemi kullanıldığı, ihanet girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine bu sistemlerin, geride delil bırakmamak için imha edildiği sanılıyor.

AKAR'A AHLAKSIZ TEKLİF

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a, "sizi kanaat önderimizle görüştürelim" teklifinde bulunan darbecilerin, bu sistemi kullanmayı planladıkları belirtiliyor. Genelkurmay Başkanı Akar, darbeci generallerden Hakan Evrim'in teklifini, şiddetle reddetmiş ve tepki göstermişti. Akşam

DARBENİN İKİNCİ SİVİL İSMİNİN KEMAL BATMAZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI DARBE GİRİŞİMİNİ YEDİ KİŞİLİK KOMİTE YÖNETTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristbaşı darbeyi Akıncı’dan izlemiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN