Rumlara mehterli yanıt

Giriş Tarihi: 6.5.2017
Rumlara mehterli yanıt

Kıbrıs açıklarında doğalgaz arayan Barbaros Hayreddin Paşa Gemisi, Rum sahil güvenliği tarafından tehdit edildi. Gemi mürettebatı Rumlara Mehter Marşı dinleterek karşılık verdi

Rum sahil güvenliği, Kıbrıs açıklarında sismik arama faaliyetinde bulunan Türkiye'nin milli arama ve sondaj gemisi Barbaros Hayreddin Paşa'yı açıkça tehdit etti. Rumlar telsizden geçtiği anonsta, "Şu anda uluslararası karasularında bir operasyon gerçekleştiriyorsunuz. Uluslararası kanunları ve deniz güvenliği prosedürünü ihlal ediyorsunuz. Kanunlar çerçevesinde bu operasyonu derhal sonlandırmanızı istiyoruz" uyarısı yaptı. Bunun üzerine gemi mürettebatı, Rum yetkililere Mehter Marşı dinleterek karşılık verdi. Barbaros Hayreddin Paşa, Türkiye'nin milli enerji politikası kapsamında 21 Nisan'dan bu yana Kıbrıs açıklarında doğalgaz arıyor.
Enerji Bakanı Berat Albayrak Türkiye'nin Milli Enerji Politikasını; "Karadeniz'de ve Akdeniz'de aramalarımızı yoğunlaştıracağız. Türkiye bu saatten sonra Akdeniz'de öyle eski Türkiye gibi davranmayacak, daha etkin ve daha aktif olacak" sözleriyle duyurmuş, "aramayan bulamaz" ilkesi gereği Barbaros Hayreddin Paşa'nın işbaşı yapacağını söylemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rumlara mehterli yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN