Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 4.7.2017
Kandil’cilerle kol kola yürüdüler

CHP’nin sözde yle Kandil ve FETÖ’cülere verdiği örtülü destek iyice açığa çıktı. Kartepe’de HDP heyeti ile buluşan Kılıçdaroğlu, HDP’lilerin verdiği çiçeği havaya kaldırarak birlikte yürüdü. Bu yürüyüşün AK Parti Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi ve AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan'ın PKK tarafından şehit edilmesinden hemen sonra yapılması sosyal medyada 'Adaletiniz bu mu?' gibi soruların sorulmasına neden oldu.

CHP LİDERİ HDP'LİLERLE KARTEPE'DE KUCAKLAŞTI

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na verilen cezayı bahane ederek yollara düşen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında, FETÖ'cülerden sonra şimdi de HDP'liler birleşti. CHP'nin sözde ''nün 19'uncu gününde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülük ettiği yürüyüşçüler Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bir araya geldi.

ÇİÇEĞİ ELİNDEN DÜŞÜRMEDİ
HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca ve eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk'ten oluşan heyet, CHP kortejine destek ziyaretinde bulundu. Buluşmada HDP'liler Kılıçdaroğlu'na çiçek verdikten sonra kortejle birlikte yürüdü.

CHP'nin Kandil-Pensilvanya yürüyüşü!

‘KİM İHANET EDİYORSA ONLARLA EL ELE YÜRÜYOR’

Heyet adına konuşan eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, "Bu adalet arayışını tüm farklı kimlikleri kucaklayacak bir adalet arayışına dönüştürmek lazım. Şunu da çok iyi bilmeliyiz ki en fazla adaletsizliğe uğrayan Kürtler. Eğer demokratik çağdaş bir yönetim anlayışıyla halklarımız arasında bir dayanışma ve bir kardeşlik duygusu gelişmezse adalet arayışımız eksik olur. Bu nedenle bu adalet arayışını zemine, tabana, tüm inançlara, tüm farklı kimlikleri kucaklayacak bir adalet arayışına dönüştürmek lazım. Bunun bir başlangıç olmasını diliyoruz. Halkımız doğru temelde yapılan çalışmaları gördüğü zaman buna gün geçtikçe daha güçlü bir şekilde destek verecektir. Biz de Adalet Yürüyüşü'nün yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Başarılar diliyoruz. Asla hiç kimseyi dışlamadan ve kimseye de farklı bakmadan bunun herkesi kapsayacak bir noktaya taşınması gerektiğini düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu yürüyüş boyunca Ahmet Türk'le sohbet etti. Kılıçdaroğlu, HDP'lilerin verdiği çiçeği havaya kaldırıp yürüyüşünü sürdürürken, HDP ise destek yürüyüşünün ardından alandan ayrıldı. Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında yol kenarında bulunan bazı vatandaşların bozkurt işareti yapması üzerine aynı şekilde karşılık verdi. Polis helikopterinin yürüyüşün yapıldığı güzergâhta uçtuğu görülürken, alınan önlemler de dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil’cilerle kol kola yürüdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN