Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?

Belediye Başkanları toplantısında konuşan , "Şehirli olmak sadece bir şehirde yaşamak demek değil, o şehrin kültürüne ve yaşamına ortak olmak demektir" dedi. Başbakan Yıldırım, teröre destek açıklamalarıyla gündeme gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da sert sözlerle yüklendi. Başbakan, "Bu ülkede yaşayıp, bu devletin parasıyla geçinip utanmadan, sıkılmadan hala bunlara söyleyebiliyorlar. Buradan soruyorum. Önünüzde iki yol var, bugün yalanla dolanla devlete, güvenlik güçlerine çamur atmaya çalışıp teröre açıkça destek veriyorsunuz. Peki yarın oy istemek için vatandaşın önüne gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?" dedi.

Giriş Tarihi: 13.9.2017 15:29 Güncelleme Tarihi: 13.9.2017 16:45
Başbakan Binali Yıldırım: Bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?

, Belediye Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "1994'de Sayın Cumhurbaşkanımız Belediye Başkanı oldu. Adeta Fatih'in gemileri karadan yürüttüğü gibi bir başarıyı İstanbul'da hayata geçirdik. O ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

"BU MİLLETİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ?"

Gündeme ilişkin de önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun teröre destek veren SİHA açıklamalarına istinaden yaptığı açıklamada, "NNe yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş efendim silahlı insansız hava araçlarına karşılarmış. Niye karşısınız? Vatandaşın hayatına kast eden, 'yol medeniyettir' diye yol yaparken, alçakça öldürülen o işçiler varken sesi çıkmayanlar, korucuya, polise, askere, jandarmaya gözünü kırpmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken niye karşı çıkıyorsunuz? Siz bu lafları edeceğinize önce 'adalet' diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp, bu devletin parasıyla geçinip utanmadan, sıkılmadan hala bunlara söyleyebiliyorlar. Buradan soruyorum. Önünüzde iki yol var, bugün yalanla dolanla devlete, güvenlik güçlerine çamur atmaya çalışıp teröre açıkça destek veriyorsunuz. Peki yarın oy istemek için vatandaşın önüne gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım: Bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN