Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım: Didim açıklarında kayalıklara bir Yunan bayrağı dikme girişimi oldu

Binali Yıldırım, 'ın Ege Denizi'nde gerginliği arttırıcı adımlarına ilişkin olarak, "Yunanistan’a tavsiyemiz iyi komşuluk ilişkileri içerisinde gerginliği arttıracak provokasyonlardan uzak durması, komşuluk hukukuna uygun olarak hareket etmesidir. Ülkemizin egemenlik haklarından kimsenin taviz vereceğimizi düşünmemesini özellikle bekliyoruz. Şartlar ne olursa olsun bu yönde yapılacak oldu bittilere gereken karşılığı vermeye kararlıyız” dedi.

Giriş Tarihi: 16.4.2018 12:48 Güncelleme Tarihi: 16.4.2018 14:39
Başbakan Yıldırım: Didim açıklarında kayalıklara bir Yunan bayrağı dikme girişimi oldu

Panel sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım, Yunanistan'ın son dönemdeki Ege'deki ihlalleri hakkında sorulan soruya yönelik, "Bu ihlallerin yapılmaması adına her türlü karşılığı vermeye kararlıyız. Ama bunun yanında da provokasyonlardan uzak durulmalı" açıklamasını yaptı.

"KOMŞULUK HUKUKUNA UYGUN HAREKET ETMELİDİR"

Başbakan, "Bizim tavsiyemiz Yunanistan'a, iyi komşuluk ilişkileri içerisinde, gerginliği artıracak, provokasyonlardan, kışkırtmalardan uzak durmasıdır. Komşuluk hukukuna uygun olarak hareket etmesidir." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım "Gereken karşılığı vermeye kararlıyız"

BAŞBAKAN'IN PANEL KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI:

"HER ŞEY BAHÇELİ İLE BAŞLADI"

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile ilgili konuşan Yıldırım, "Her şey 11 Ekim'de Sayın Bahçeli'nin açıklamasıyla başladı. Biz bunu açık bir çağrı olarak kaydettik. Bana kendini yok edecek sistem için kendini parçalıyorsun dediler. Ben de milletime faydalı olacaksa bir Ali değil Binali feda olsun dedim. Çalışmalarımı da bunun üstüne kurdum." dedi.

İşssizlik oranına değinen Yıldırım, "İşsizlikte artış var diyorlar. Doğru, rakama bakınca öyle. Ama bunlar geçtiğimiz yıl aynı zamana göre kıyaslanır. İşsizlik oranında. 2.2 azalma var. 2017'den 2018' daha iyi şartlarda girdik." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' başlıklı panelde konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Didim açıklarında kayalıklara bir Yunan bayrağı dikme girişimi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN