Türkiye'nin en iyi haber sitesi

701 sayılı ile görevden ihraç ve iade edilenler isim listesi! Yeni KHK 'de yayınlandı

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaların ardından beklenen oldu. 701 sayılı son geçtiğimiz gece ’de yayınlandı. Kanun Hükmünde Kararname’nin yayınlanmasının hemen ardından Emniyet Müdürlüğü’nden ve diğer kamu kuruluşlarından görevden ihraç edilenler listesi merak konusu oldu. Resmi Gazete’de yayınlanan KHK’ya göre isim isim görevden ihraç edilenler ve göreve iade edilenler tam listesi bu başlık altında derledik. İşte 701 sayılı yeni ve son KHK ile görevden ihraç edilenler ve göreve iade edilenler listesi.

Giriş Tarihi: 11.7.2018 10:52 Güncelleme Tarihi: 11.7.2018 10:52
701 sayılı KHK ile görevden ihraç ve iade edilenler isim listesi! Yeni KHK Resmi Gazete'de yayınlandı

148 KİŞİ KAMUDAKİ GÖREVLERİNE İADE EDİLDİ

OHAL kapsamında çıkartılan 701 sayılı ile 148 kişi ilgili kanun hükmünde kararnamenin kabulüne ilişkin kanunun eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılarak kamudaki görevlerine iade edildi.

İlgili kanun hükmünde kararnamenin kabulüne ilişkin kanunun hükümleri, bu fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılacak.

Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılacak. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
701 sayılı KHK ile görevden ihraç ve iade edilenler isim listesi! Yeni KHK Resmi Gazete'de yayınlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN