Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan mesajı

, 'nin 99'uncu yıldönümünde, "Kahraman milletimizin, bugün de ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelen her türlü saldırı karşısında birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, iradesine ve istikbaline sahip çıkması, ülkemize yönelik hain girişimlere karşı tüm gücüyle direnmesi, o mücadele ruhunun halen muhafaza edildiğinin somut bir göstergesidir" dedi.

Giriş Tarihi: 3.9.2018 12:07 Güncelleme Tarihi: 3.9.2018 14:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sivas Kongresi mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi'nin 99'uncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kurtuluş Savaşı'nın en önemli anlarından biri olarak tanımladığı Sivas Kongresi'nin vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlamak üzere topyekûn mücadele kararının alındığı tarihi bir dönemeç olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yeniden yakıldığı Sivas Kongresi, işgale karşı milli iradenin teşkili, Misak-ı Milli'nin belirlenmesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı, Cumhuriyetimizin kuruluşu açısından da önemli bir rol oynamıştır. 'Manda ve himaye kabul edilemez. Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, parçalanamaz' düsturuyla hareket eden aziz milletimiz, Sivas Kongresi'nden sonraki süreçte de, varlığına, milli ve manevi değerlerine kastedenlere, aynı azim ve şuurla daima karşı çıkmıştır.

"TÜM KAHRAMANLARIMIZI SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUM"

Kahraman milletimizin, bugün de ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelen her türlü saldırı karşısında birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, iradesine ve istikbaline sahip çıkması, ülkemize yönelik hain girişimlere karşı tüm gücüyle direnmesi, o mücadele ruhunun halen muhafaza edildiğinin somut bir göstergesidir. Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, bu Kongre'ye ev sahipliği yapan Sivaslıları ve tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sivas Kongresi mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN