Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'cüler Twitter'da cinsiyetlerini de yanlış gösterdiler...

’nün sosyal medya üzerinden fitne girişimleri de polisin kıskacına takıldı. Örgütü canlı tutmaya yönelik oluşturulan 109 bin provokatif hesap tek tek belirlendi. İncelemelerde hesapları erkeklerin kullandığı ancak kendilerini kadın olarak gösterdikleri tespit edildi.

Giriş Tarihi: 7.12.2018 10:27 Güncelleme Tarihi: 7.12.2018 10:55
FETÖ'cüler Twitter'da cinsiyetlerini de yanlış gösterdiler...

Sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden provokatif paylaşımlar yapan 'FETÖ'nün trolleri' yakayı ele verdi. Emniyet birimlerince FETÖ'cüler tarafından yapılan provokatif paylaşımlar tek tek incelendi.

HESAPLARI KULLANAN 45 BİN KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Polis, 15 Temmuz'un ardından örgüt yapısını canlı tutabilmek için faaliyet gösteren 109 bin sosyal medya hesabını mercek altına aldı. Hesapları kullanan 45 bin kişiyi tespit eden polis 7 bin şüpheliyi gözaltına aldı.

HESAPLARI KULLANANLARIN YÜZDE 75'İ ATATÜRKÇÜ GÖRÜNÜMLÜ BİR PROFİL OLUŞTURMUŞ...

FETÖ'cülerin, örgüt yapısını korumak için kendini gizleme yöntemini sosyal medya hesaplarında da kullanması dikkat çekti. İşlem yapılan şüphelilerin yüzde 75'inin Atatürkçü, yüzde 25'inin ise PKK'lı olarak kendilerini gösterdikleri deşifre edildi. FETÖ'cülerin, kendi söylemlerini paylaşımlar içine sakladıkları belirtildi.

CİNSİYETLERİNİ DE FARKLI GÖSTERDİLER

Yenişafak'ın haberine göre kendilerini gizlemek için farklı taktikler kullanan FETÖ'cülerin sosyal medya profillerinde cinsiyetlerini de farklı gösterdikleri belirlendi. Yapılan işlemler sonunca şüphelilerin yüzde 95'inin erkek olmasına rağmen kadın profili kullanması dikkat çekti.

Şüphelilerin, iftira, itibar suikastı, hakaret ve küfür içerikli paylaşımlarla toplumsal olaylar kaşımaya çalıştıkları belirlendi. FETÖ'nün trollerinin, bilgi kirliliği oluşturularak algı oyunu yaptıkları da saptandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cüler Twitter'da cinsiyetlerini de yanlış gösterdiler...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN