Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son Dakika haberi: cami katliamını öven yazarı tutuklandı!

'daki hain saldırıyı öven yazarı hakkında son dakika haberi geldi! Dün Yeni Zelanda'da Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen hain saldırıyı öven Ekşi Sözlük kullanıcısı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı; Alanya'da yaşayan A.A hakkında gözaltına kararı verdi, camilere saldırıyı öven A.A tutuklandı!

Giriş Tarihi: 16.3.2019 17:40 Güncelleme Tarihi: 16.3.2019 17:56
Son Dakika haberi: Yeni Zelanda cami katliamını öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen terör saldırısından sonra Ekşi Sözlük yazarı A.A "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim" diyerek şizofrence bir yorumda bulunmuştu. Bu yorum sonrası o kişi hakkında toplumda infial oluştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ekşi Sözlük yazarı A.A hakkında soruşturma başlatmıştı.

İĞRENÇ YORUMU YAPAN A.A TUTUKLANDI!

Ekşi Sözlük'te Müslümanlara yapılan korkunç saldırı hakkındaki yorumundan sonra A.A.; tutuklandı!

EKŞİ SÖZLÜK O HESABI KAPATTI!

Ekşi Sözlük, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından terör saldırısını öven kullanıcısının hesabının nefret söylemi sebebiyle kapatıldığını açıklamıştı.

Ekşi Sözlük tarafından yapılan açıklamada; "Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır. Konuyla ilgili emniyet birimleri tarafımızla iletişime geçmiştir, yasal süreç işlemektedir" denildi.

EMİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ!

"15.03.2019 tarihinde Yeni Zelanda'da Cuma namazı için toplanan Müslümanlara yönelik yapılan terör saldırısında 49 Müslümanın şehit edildiği, onlarca Müslümanın da yaralandığı saldırı ile ilgili olarak;

Bazı ulusal basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan;

"mukemmeligindayanilmazhafifligi" rumuzlu bir web sitesi kullanıcısının Yeni Zellanda'daki camilere yapılan saldırıdan sonra "Videoyu izlerken Türkiye'ye gelip bu Cuma camileri temizlese diye iç geçirdim" paylaşımı ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Paylaşımının görülmesi üzerine yapılan çalışmalarda; şahsın Antalya ili Alanya ilçesinde ikamet eden A.A olduğu tespit edilmiş, aynı şahıs 16.03.2019 günü saat 01.00 sıralarında ikamet ettiği adreste gözaltına alınmış, hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte mevcutlu olarak adliyeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içerisinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleri ile paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

Yeni Zelanda'da Cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor; hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yeni Zelanda'daki saldıryı öven Ekşi Sözlük yazarı bulunarak tutuklandı!

YENİ ZELANDA'DA CAMİYE SALDIRI VİDEOSU ORTAYA ÇIKTI!

CANİNİN SİLAHININ ÜZERİNDEKİ TÜRKİYE VE İSLAM KARŞITI MESAJLAR KATLİAM GÖRÜNTÜLERİNİ İNTERNETTE BÖYLE CANLI YAYINLAMIŞ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son Dakika haberi: Yeni Zelanda cami katliamını öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN